ZAMYŠLENÍ

AB mandlový výživný

28. dubna 2017 v 9:11 | pihovatá vopice
Tohle je článek spíš pro ženy. Tak mě napadlo, že bych se mohla zeptat jaký pleťový krém používáte. Kdysi za mlada jsem měla v oblibě německou Niveu, tu obyčejnou a střídala jsem jí s Marynou touhle.

Jak šel čas, moje pleť byla díky onemocnění štítné žlázy stále sušší a nejvíc mi sedl AB mandlový výživný, vyráběný na Slovensku. Jenže před pár lety se přestal vyrábět a tudíž i dovážet. V tu ránu se objevilo na našem trhu několik krémů s mandlovým olejem, a u všech se psalo, že mají stejnou recepturu a stejné složení, jako AB mandlový, vyzkoušela jsem asi čtyři, ale není to prostě ono. Nesouhlasí ani vůně a vyloženě je na obličeji nesnesu. V odkazu se sice psalo, že se začal vyrábět i u nás, ale nikdy jsem na něj nenatrefila, ani na internetu.

Teď nedávno jsem poslouchala Humoriádu s Petrou Černockou, kdosi se jí tam ptal jaký používá krém a ona odpověděla, že Indulonu, tu základní modrou, že jí doma maže na všechno, občas i na boty. Už jsem o tom slyšela i četla, že modrou Indulonu používá místo pleťových krémů hodně žen.
I my jí kupujeme už dlouhou řadu let, ale já jí používám spíš na ruce, když je mám hodně zrasované ze zahrady. Zkouším jí občas natřít i na obličej, jenže se mi zdá taková dost těžká, trochu až lepkavá.

Budu ráda, když mi napíšete, jaké krémy používáte vy, a jaký máte typ pokožky.

Díky a hezký i když trochu upršený den

Časté RTG zubů....

23. března 2017 v 13:00 | pihovatá vopice
Zubní lékaři požadují, aby si pacienti hradili výplně které neproplácí pojišťovna, odmítají pacientům dělat ty původní amalgámové, protože jsou tím mícháním a aplikací prý ohroženi na zdraví. Přesto na zdraví pacientů příliš nedbají.

Přijdete do ordinace, nikdo se vás na nic neptá, doktor, nebo sestra vás popadnou a než se vzpamatujete a stačíte něco říct, už vám kroutí a štimují hlavou.
Zvláštní je, že dokud rentgen neměli, šlo to kupodivu i bez něj. Přitom je dokázáno, že tohle vyšetření může způsobit onkologické onemocnění mozku a štítné žlázy.
Tak by mě docela zajímalo, proč zdravotní pojišťovny proplácejí zbytečné, údajně preventivní rentgenování zubů i dvakrát do roka.

Někde se dokonce píše, že by se mělo zvlášť pečlivě zvážit, jestli je rentgen opravdu nutný, aby neudělal víc škody, než užitku. Jenže on takový přístroj dokáže asi pěkně vydělávat.

Chápu, že je na místě zrentgenovat zuby, pokud je nějaké podezření, problém, nebo bolest, ale preventivně a i u zcela mladých lidí?? Rentgenové záření po čase z těla nevymizí, to se prý sčítá.

Pořád se mluví o tom, že ve zdravotnictví chybí peníze. Myslím, že by zdravotní pojišťovny hodně ušetřily, kdyby se na tohle nadužívání RTG v ordinacích zubařů zaměřily. U nás se rentgenuje preventivně dvakrát do roka.......

… i třetí strana mince

Už před rokem se však ve vědeckém časopise Acta Oncologica objevila jiná studie, která vypozorovala souvislost mezi rakovinou štítné žlázy a stejným typem rentgenu zubů. Podle ní lidé, kteří podstoupili jeden až čtyři rentgeny, měli dvakrát větší pravděpodobnost výskytu onemocnění než ti, kteří nikdy žádný neměli. Pacienti s více než pěti rentgeny měli riziko zvýšené více než čtyřikrát! Doporučení vědců tehdy znělo: "Zubní lékaři by měli zvážit nezbytnost rentgenování pacientů, zhodnotit případ od případu, porovnat rizika a přínosy a na základě těchto kritérií udělat rozhodnutí a ujistit se, že nebudou pořizovány zbytečné rentgeny."

Rentgeny používané v zubních ordinacích emitují extrémně malé dávky radiace. Nicméně buňky mohou být poškozeny i mnoha malými dávkami, které jsou přidávány v průběhu času.

To je důvod, proč odborníci říkají, že rentgenové záření by mělo být používáno s opatrností a pouze v případě potřeby, kdy zubaři pomůže zabránit horším problémům. Tohoto pravidla se držíme i my v zubní ordinaci zubaře Liberec.

U lidí, kteří absolvovali toto vyšetření každý rok či častěji, bylo statisticky významně zvýšené riziko rakoviny mozku u téměř všech věkových skupin. Stejná zjištění se týkala i vyšetření panoramatickým zubním rentgenem. Lidé, kteří na něj chodili každý rok a častěji, měli až 4× vyšší riziko nádoru mozku oproti kontrolní skupině.

Obecně platí, že všechna rtg vyšetření musí být odůvodněna u každého pacienta individuálně tím, že se prokáže, že přínos pro pacienta převáží potenciální újmu. Očekávaným přínosem je, že rtg vyšetření přinese nové informace nezbytné pro další postup léčby.

S poctivostí nejdál dojdeš...?

11. března 2017 v 11:46 | pihovatá vopice
Z pohádek vím, že ta správná cesta by neměla být snadná a rovná, vždycky se po té lepší cestě třeba za pokladem, nebo za zakletou princeznou vydávali ti nepraví hrdinové, dá se skoro říct padouši s nekalými úmysly. No a kam v těch pohádkách došli, to je moc nepotěšilo, zpravidla zabloudili, sešli z cesty a špatně skončili.

Naopak kdo si vybral cestu trnitou, klikatou a nepohodlnou, došel zdárně k cíli.

Můj život byl pěkně zamotaný, nikdo přede mnou neumetal cestu smetáčkem, tak jako tomu dnes bývá a kam jsem došla..., do ehm.

Dneska je všechno asi jinak, zvlášť tzv. VIP rodiče se v zametání vyznají a svému dítku pěšinku pěkně ušlapávají, odklidí každý, i sebemenší kamínek, každé smítko, aby se jejich ratolesti kráčelo co nejpohodlněji. A ono jim to funguje, takové dítě sežene hned po ukončení studií, bez jakékoliv praxe prestižní zaměstnání a plat o jakém se nám může jen zdát. Všechny dveře jsou mu otevřeny, všichni mocní jsou mu nakloněni...

Pár takových dětiček, co jim byla cestička pěkně umetená bych tady mohla jmenovat, ale nechci, stačí se jen zamyslet a jistě si každý někoho dosadí.

A rozhodně už neplatí, že s poctivostí nejdál dojdeš......

Případ rozšlápnuté náušnice a něco navíc

13. února 2017 v 10:17 | pihovatá vopice
Někdy se něco přihodí, co nám může připadat skoro až tajemné. Mně se to stalo zrovna včera. Nejspíš jsem si rolákem musela nějak otevřít náušnici a ta posleze vypadla na koberec a já si toho vůbec nevšimla. Ráno mi taky nechyběla, a když jsem se posadila na posteli, první mě napadlo, že musím už zase pořádně vyluxovat koberec.
No a jak tak koukám, něco se v tom koberci zalesklo, taková zlatá nitka a když jsem se pro to sehnula, byla to moje náušnice, a totálně rozšlápnutá mou poctivou čyřícítkou. Náušnice mám jen jedny a tak ve mně trochu hrklo, když jsem si uvědomila, že nechybělo moc a já bych jí klíďo píďo vyluxovala.

Sebrala jsem náušnici z koberce a pomyslela si, že to sama nespravím ani náhodou a budu jí muset zanést do zlatnictví, jestli by se mi na to nepodívali. Najednou jsem ani nevím jak prostě dvakrát pohnula prsty, napoprvé jsem narovnala to, co se provlíká uchem, napodruhé ten spodní patent, zkusila jsem náušnici zacvaknout a ejhle, funguje perfektně a to jsem si ani nenasadila brejle. Nevím jak komu, ale mně to přijde trochu zvláštní.

Druhý případ se stal před mnoha lety, někdy v roce 1979. Mojí babičku odvezli tehdy do nemocnice a mně se v noci zdál zvláštní hrozný sen. Na postel se mi posadil můj tatínek, který byl tou dobou už rok a půl na onom světě. Měl na sobě černé šaty, přitom jsem ho nikdy v šatech neviděla a ani v rakvi jsem ho neviděla, to mi bratr zakázal, protože jsem byla těhotná. Takže si táta sedl na mou postel a šetrně se mi snažil sdělit, že babička právě zemřela.
Vzbudilo mě to a já v tom zmatku zase vzbudila vedle mne spícího muže a celé jsem mu to převyprávěla, nebyl z toho zrovna nadšený, říkal že je to jen sen, ať spím. Přesto slíbil, že ráno z práce zavolá do nemocnice, protože my jsme doma ještě telefon neměli. Manžel svůj slib splnil, zavolal a smrt babičky nastala zhruba v tu dobu, kdy mi to můj mrtvý táta přišel říct.

A třetí případ se stal brzy na to. Chtěli jsme si prohlédnout jednu chatu ve Štěchovicích, byla naprodej a nebyla tehdy drahá. Když jsme k chatě přijeli, měla jsem divný pocit, že to tam znám. Ta chata byla postavena někdy kolem roku 1900. Stála ve svahu na skále, k chatě se muselo vystoupat po mnoha schodech. Zazvonili jsme a majitel nám přišel odemknout branku. Měla jsem čím dál silnější pocit, že tu chatu znám a nejen zvenku.
Po prohlídce ložnice a obýváku nás pak majitel zavedl na terásku, což byla taková jeho chlouba, a já najednou viděla ten nádherný výhled, byla jsem si téměř jistá, že jsem se dočista zbláznila.
Nakonec nám chtěl majitel ukázat i šikovný sklep, a zase ten divný pocit, ba dokonce sílil. Když jsme sestupovali po schodech, já se už neudržela a najednou řekla nahlas manželovi, aby si dal pozor, protože hned pod posledním schodem je malá studánka. Majitel v tu chvíli načisto zkoprněl a pravil jak o té studánce můžu vědět, ale to jsem mu bohužel vysvětlit neuměla. No chatu jsme nakonec nekoupili, ale dodnes na ní vzpomínám.

Tak mě napadá, jestli někdo taky zažil nějaké zvláštnosti, které nejdou rozumově vysvětlit, mohl by se s námi o ně podělit.

Pro jisté sympatizanty

24. ledna 2017 v 9:34 | pihovatá vopice
Už jsem tady kdysi psala o utečencích a z čeho mám obavy. Bylo to ve spojitosti s bývalým režimem. Děda s babičkou si koupili dům a protože to bylo po válce, a bytů bylo málo, přidělil jim MNV do nově koupeného domku nájemníky. Babička s dědou to vnímali jako velkou křivdu, protože měli pět dětí.

Jenže taková byla tehdy doba a přidělená rodina byla tichá, slušná, a pořádná. Nově nastěhovaní mladí manželé měli dvě maličké děti, nedělali nepořádek, platili nájem. Jediný háček byl v tom, že jim byly přiděleny dvě pěkné, velké místnosti v přízemí, a s příslušenstvím. Jenže právě do těch dvou místností se chtěli na stará kolena přestěhovat moji prarodiče a byt v patře chtěli přenechat synovi. Nikdy se tak nestalo, děti vylétly z hnízda a pěkný byt stárnoucím manželům zůstal.

Tehdy jsem na blogu projevila obavy, že se tohle může stát s migranty, a že to bude mnohem horší. Říkala jsem si, že nastane doba, kdy třeba stát vydá podobné nařízení, a už to nebudou mladí, slušní lidé, jací bydleli u dědy s babičkou.

Včera jsem si na Parlamentích listech přečetla rozhovor s režisérem Troškou a dávám sem jen malý úryvek, jeden odstaveček, to pro ty, co pořád obhajují imigranty.

Na otázku: - Máte nějaké informace od přátel, jak to ohledně migrantů vypadá v Německu nebo ve Francii? Zdeněk Troška odpověděl -
Od svých přátel tam žijících dostávám zprávy, které by naše televize i tisk asi sotva směly zveřejnit, zřejmě v rámci zachování klidu a nešíření paniky. Nejrůznější a nejhrůznější věci, které obyčejné obyvatelstvo prožívá, si zatím tady neumíme ani představit. Od toho, že do domů či bytů vtrhne mnohočlenná skupina imigrantů s tím, že tam budou bydlet s vámi, a když se vám to nelíbí, vyhodí vás ven, kdy si automaticky berou vše, co se jim líbí, jak v obchodech, tak v domácnostech, kdy z nudy a radosti ze šíření strachu napadají s neuvěřitelnou agresivitou občany od dětí po starce, všechny, jak se jim zlíbí, vlastně jak je to učí Korán. A policie nemůže zasahovat, protože to má někým zakázáno. Všichni se ptají, jak dlouho to bude ještě trvat. Pomalu si zvykají žít ve strachu a nejistotě.

Konec jednoho oblíbeného blogu?

20. ledna 2017 v 10:24 | pihovatá vopice
Ráda chodím už dlouhou řadu let navštěvovat jeden hodně oblíbený a populární blog, zprvu jsem tam chodívala kvůli paní pejskové, tak moc mi připomínala naší Ditušku. Baruška z onoho blogu už je taky v nebíčku, jako náš Dítek, ale mají tam Barušku novou a taky moc roztomilou. Nechodím tam ale jen kvůli pejskovi, a nechodím tam ani kvůli receptům, těch je tam opravdu spousta. Já tam chodívala hlavně kvůli zlepšení nálady, stal se z toho takový rituál, po snídani jsem si uvařila kafíčko a šla jsem na návštěvu.

V poslední době na tom blogu začalo článků ubývat, tak nějak jsem vytušila, že se něco děje a dnes ráno ve mně hrklo, když jsem zahlédla krátké sdělení, že Verunka s blogem končí. Já to dokážu pochopit, sama jsem několik blogů smazala díky tomu, že mě někdo stále sleduje, a slídí. Přitom nejsem absolutně ničím zajímavá. Moje předešlé blogy byly o ničem, zrovna tak, jako je o ničem i pihovatá vopice.

Verunka má u posledního článku uzavřené komentáře a tudíž nemůžu napsat, jak moc mi bude její blog chybět a nejen mně, ale její brebentění doplněné krásnými fotkami bude chybět spoustě dalších lidí.

Tak nějak jsme se asi na Verunku hlavně my ženské přicucly, a ono to někdy může vadit, i když jsem tam vídala články i o tom, že někdo jejich rodině ubližuje. Tentokrát jsem tam četla, že o zrušení blogu přemýšlí už rok, ale snad to ještě přehodnotí. Je tam tolik myšlenek, vzpomínek, fotek a byla by to hrozná škoda.

Kapky Biosalz

17. ledna 2017 v 13:37 | pihovatá vopice
Včera jsem jen tak náhodou zahlédla konec pořadu s MUDr. Jonášem o tom, jak je lidské tělo plné solí, kde všude se ty soli ukládají a že ty soli působí velice negativně, především na klouby. Starší lidé se tak cítí méně pohybliví, jakoby ztuhlí, takže je potřeba soli z těla vyhnat detoxikací. Zkrátka propagoval v pořadu svoje kapky Biosalz.

Údajně pomáhají proti spoustě nemocí, a tak jsem dneska trochu gůglila kolik kapky stojí, co dokážou, až jsem se doklikala na diskuze. Na jedné všichni chválí a říkají, že kapky vyléčily i borelozu, nespavost, dlouhodobý kašel a zatočí i s ekzémy, které nedokáží vyléčit ani kožní lékaři, dále kapky zvýšily imunitu, a zatočily i s revmatologickými problémy. Byl tam jeden komentář, tedy on už tam vlastně nebyl, protože ho na těch stránkách odstranili z důvodu, že se neslučoval s pravidly, či co. Prostě ho vymazali, protože byl zřejmě negativní.

Přiznám se, že když jsem viděla v televizi pana Jonáše, působil na mne jako poměrně hodně nemocný člověk. Neustále si odkašlával, pravděpodobně byl celý zahleněný, rudý v obličeji - že by vysoký tlak? Rozhodně se nečervenal, na to je dost starý, a tak není divu, že člověka nejdřív napadne, jak je to možné, proč v první řadě nevyléčí sám sebe, aby to jeho vystoupení působilo aspoň trochu věrohodně.

I přesto jsem však byla nalomená, že kapky Biosalz objednám - jedny pro sebe a jedny pro manžela, protože má časté ekzémy.
Jenže ouha, 50ml bylinkových kapiček s příměsí alkoholu stálo 370 kaček jen to fikne, a protože se užívají dvakrát denně po 10 kapkách, tak je ta jedna lahvička málo, zvlášť když je to podle pana Jonáše běh na dlouhou trať. Kapky je třeba užívat minimálně několik měsíců, někde píší pacienti, že užívali bylinné preparáty i rok a déle.

Pak jsem ale narazila na druhou diskuzi a tam píší lidé kromě chvály i něco jiného, např. paní Soňa napsala toto -
Léčbu jeho výrobky Joalis na zdravotní potíže, které uvádí na svých webových stránkách i ve vydaných publikacích, jsem zkoušela delší dobu pod vedením pracovníků jeho detoxikačních center. Nemám s nimi vůbec dobré zkušenosti, sebemíň mi nepomohly, pouze stály hodně peněz. Jeho osobně neznám, ale výrobky Joalis nemohu doporučit.Vyšetření v jeho Institutu je velmi drahé. Prakticky nic podstatného o příčinách svých potížích jsem se nedověděla. Byly to vyhozené peníze.

Jiná pacientka paní Míla napsala -
Souhlasím s negativními hodnoceními pana doktora, po "vyšetření" na jeho přístroji mě ujistil o potížích, která opravdu mám a o nichž jsem mu sama pověděla. Odeslal mě ke kolegyni, která mi dala drahou vodičku - byla jsem tam několikrát a vůbec mi nepomohli, bolesti neustoupily ani o kousek. Navíc objednací doba je dlouhá a celá jeho "klinika" na mě působila podivně. Léčbu lze asi okomentovat známým: Věř a víra tvá tě uzdraví.

Paní Věra K. -
Přístupem pracovníků dr Jonáše jsem byla velmi zklamaná. Dlouho mě drželi v představě, že vědí, v čem je problém a že mi dokážou pomoci. Na preparáty jsem vydala zhruba 4000,- Korun a brala je podle jejich rad. Zhruba po roce mi došla trpělivost, bylo to stále jen o penězích a slibech a absolutně žádný efekt. Kolegyně má stejnou zkušenost. Myslím, že je to jedna velká hra na pacienta, a to dost zákeřná. Člověk, který je v koncích s tradiční léčbou ve slepé důvěře platí za něco, co nefunguje a jediné, čeho dosáhne je, že přijde o peníze a důvěru v "léčitele".

a někdo psal anonymně -
U MUDr. Jonase je to jednoduche. Jelikoz on sam nema cas, prijdete za nekterym z jeho "akreditovanych" poradcu. Jsou to lide zpravidla bez vzdelani, kteri na vas ale okamzite zapusobi, ze maji ve vsem prehled a ze zarucene vi co delaji. Zakladem je psychologicka hra na klienta. Poradce vas nejprve vyslechne a pak vam zacne merit jakesi hodnoty podle jakehosi pristroje "EAV". Toto muze na nekoho pusobit hodnoverne. Nicmene casem zjistite, ze namerene hodnoty se daji lehce manipulovat zmenou tlaku na merene misto. Vy vidite, jak ten clovek pred vami zrucne pracuje s lahvickami, strka je do pristroje a namerene hodnoty z vasi ruky zapisuje na papir. Po (zpravidla) pul hodine mereni vam oznami, jake vsechny lahvicky si mate skrze nej nebo u nej od Jonase objednat. Vydela tak on i Jonas. Je to jednoduche! Na problemy s psychikou dostanete treba Psychodetox, na problemy s kuzi Dermodetox a tak podobne. Placebo je velky business a nepotrebujete k tomu farmaceutickou spolecnost. :-)

Tak nevím, na chvilku jsem měla naději, ale teď do toho nepůjdu, už ta samotná cena kapek a jiných detoxikačních preparátů je přemrštěná. Zahlédla jsem i jakýsi čaj, který se při kapkách doporučuje užívat a jehož cena je přes tisíc korun. Dávkování dvakrát denně vrchovatá lžička, i tohle balení by na celou několikaměsíční kůru asi nevystačilo. Takže mi z toho vychází, že potravinové doplňky (chtěla jsem napsat léky, ale jak je uvedeno, jedná se jen o potravinový a sakra drahý doplněk) pana Jonáše nejsou pro každého, protože i kdyby pomáhaly, každý si je koupit nemůže a já si naivně myslela, že léčitelství není jen o penězích.

O ptačí chřipce a TBC

10. ledna 2017 v 16:27 | pihovatá vopice
Velice těžce nesu zprávy o hromadném vybíjení veškerého ptactva díky ptačí chřipce. Odnesly to nejen slepice, husy, a krůty, ale i papoušci a poštovní holubi.

Stačí údajně jedno uhynulé zvíře a okamžitě se zlikviduje celý chov a začnou se vybíjet ptáci z okruhu snad i několika kilometrů. Mám pocit, že to nebude jen tak, už několikrát se stalo, že se tahle ptačí chřipka ukázala těsně po Novém roce. Moc bych za to nedala, že tím stresem z ohňostrojů poklesla u ptáků imunita.

Četla jsem na různých diskuzích nedávno komentáře od naprostých pomatenců, kteří hlásali, že odteď jakmile uvidí jakékoliv ptáky i labutě, kachny, či husy, budou je okamžitě sami likvidat. Asi jim to zabíjení přinese potěšení.

No a dneska jsem si na parlamentkách přečetla rozhovor s profesorem Pavlem Klenerem, říká v něm, co už jsem dávno tušila, že sem imigranti zanášejí tuberkulózu. Osobně si myslím, že to nebude jen tubera, ale mnoho jiných závažných onemocnění.

S TBC jsem se kdysi nepřímo setkala a bylo to něco! Kdo přišel s nemocným do styku, musel okamžitě do karantény on, i jeho příbuzní.

Zajímalo by mě, co na to naše vláda? Budou sem imigranty dál bez obav pouštět, no asi jo, oni jsou jistě všichni proočkovaní.

Za mého dětství se očkovalo tehdy v bývalém Československu celoplošně od roku 1953. Vzpomínám, že jsem zažila hromadné očkování jako malá holka ve škole a později se očkovala miminka proti TBC už v porodnici . Jenže teď je všechno jinak, celoplošné očkování je dávno zrušeno. Jako důvod byl uveden nízký výskyt TBC. navíc máme dnes spoustu mladých maminek, které jsou vůbec proti očkování jako takovém. Nenechají svá děcka očkovat ani hexavakcínou, dokonce ani proti spalničkám.

Nejsem zdravotník, nerozumím tomu, ale slyšela jsem na téma Očkovat/neočkovat několik pořadů v rádiu a tak vím, že lékaři i jiní odborníci zrovna před tímhle varovali a dlouze vysvětlovali, že mnohem větší zlo je, když se děti očkovat nedají, tak nevím komu věřit, ale tak nějak vnitřně se přikláním k očkování, zvlášť tedy v dnešní době.

malý výňatek z článku na PL -
Byla osudová chyba, že po revoluci, byť nikdo nezpochybňuje, že americká medicína je naprosto špičková, pokud jde o výzkum a rozvoj, si politici nepřipustili, že systém amerického zdravotnictví je velice špatný a naprosto neaplikovatelný na Evropu, natož na postkomunistickou Evropu. Ale v tom právě došlo k pomýlení, že naším vzorem je Amerika, a všechno se dělalo po americkém vzoru, ačkoli i řada expertů na zdravotnictví varovala před tím, aby se slepě nekopírovalo zdravotnictví Spojených států. Ale stačily dva roky, aby se spousta užitečných věcí zrušila včetně postgraduálního vzdělávání. Některé věci byly zrušeny velice rychle a důsledky toho cítíme dodnes. Vždyť my jsme byli nejproočkovanější země Evropy, tady nebyl černý kašel, tuberkulóza jen vzácně, ale některé infekce tady vůbec nebyly. Ale pak se začalo diskutovat o tom, že povinné očkování je proti lidským právům

Odpověď pro EKS

8. ledna 2017 v 14:06 | pihovatá vopice
Nesouhlasím se značkou "Dejte přednost důchodcům." Tedy, abych to uvedla na pravou míru, s první, netučnou částí, zcela souhlasím a také si myslím, že důchodci si zaslouží naši pozornost a péči, nikoli pohrdání. Ale na druhou stranu, myslím si, že to absolutně není v rozporu s tím, pomoci i lidem, kteří nepochází z našeho státu. Slovní spojení "anonymní uprchlíci" mi přijde nesmyslné- ano, pro nás jsou anonymní, ale jsou to ve skutečnosti konkrétní lidé, s povahami, rodinami a osudy, kteří mají taky své důchodce. Nemyslím si, že by si zasloužili větší pozornost, než naši důchodci, ale vlastně vůbec nevím, proč by to mělo být dáváno do souvislostí. Hlavně když v naší zemi uprchlíky podporuje minimum lidí- ale důchodce nejspíše taky, což je oboje dost smutné. Mám ale většinou pocit, že když už tomu tak je, jedná se o ty stejné lidi. S pozdravem- EKS

Dostala jsem dnes tuto zprávu, a protože ona paní, nebo slečna nemá na blogu okénko pro zprávu autorovi, a protože když odpověď napíšu k ní na blog formou komentáře, tuším, jak se na mou hlavu zase spustí nenávistá lavina, jako tomu bylo nedávno, když jsem reagovala na článek o letáku z Lidlu a tak odpovím raději touto cestou. Zároveň oznamuji, že ze stejného důvodu komentáře uzavírám a na další reakce slečny EKS už odpovídat nehodlám.

Ten obrázek nemám na svědomí já, našla jsem ho na internetu a protože s ním souhlasím, umístila jsem ho do menu sloupce. Nechápu, čemu v něm nerozumíte, vždyť v té značce je vše stručně a jasně vypsané. Pokusím se tedy o to, abych odpověděla podrobněji.

Naši důchodci pomáhali budovat naši zemi, platili daně a ti nejstarší tzv. starodůchodci mají bohužel smůlu, protože se jim vypočítával důchod z předrevolučního nízkého platu. Tedy on ten plat na tu tehdejší dobu nebyl nízký, nechalo se z něj vyžít mnohem lépe, než dnes, ale jakto tak někdy bývá, peníze ztrácejí hodnotu. Mnohdy proto stačí důchod jen na holý nájem.

A uprchlíci většinou anonymní jsou, asi toho o tomhle problému moc nevíte. Mnohdy se přihlašují v různých spolkových státech pod jinou identitou, jen aby mohli brát sociální dávky několikrát. Sami Němci přiznávají, že se k nim dostaly desetitisíce uprchlíků bez dokladů a povětšinou jsou to mladí muži, kteří se nechávají živit. Potulují se po Evropě, aniž by o nich Němci měli přehled.
Ruku na srdce, tady platí, že bližší košile, nežli kabát. Napřed by se stát měl postarat o své lidi, hlavně o děti a taky i o ty důchodce a až potom může živit běžence, nu a protože státní kasa není bezedná, dopadá to tak, jak to dopadá. V první řadě jsou uprchlíci a potom teprve naši lidé.

Viděla jsem několikrát videa i fotky, kde běženci zapalovali stany, spací pytle a darované oblečení včetně bot, nechtěli se s tím prostě tahat. Někdo to musel zaplatit a oni tím pohrdají. Pohrdají i stravou, kterou dostávají, rovněž existují videa. Víte milá EKS, že u nás jsou děti, které nemohou jet ani na tábor, na lyžák, nemohou navštěvovat zájmové kroužky, a dokonce nemohou chodit ani na školní obědy?? Je to z jednoho prostého důvodu, jejich mámy na to bohužel nemají.

A jak k tomu přijdou například naši bezdomovci, jsou to taky lidé, ne? Leckdy se octli na ulici ne zrovna svou vinou a stát jim neposkytne vůbec nic! V těch největších mrazech dostanou někteří talíř polévky a je snad pro některé vybaven nocleh, ale tam smějí přijít až večer a ráno je pěkně vypoklonkují na mráz. Co vy na to?

Vezměte si kolik stojí ubytování, strava, zdravotní péče včetně prohlídek na jednoho uprchlíka. Nepamatuji si přesně tu cifru, ale je to něco kolem 20 000Kč měsíčně. Jak jsem se dnes dozvěděla, sociální dávky pro každého uprchlíka máme 21 000Kč, tohle schválila vláda na tajném zasedání. Oni se handrkují o každou přidanou stovku na minimální mzdu. A tímhle nahrávají běžencům, nikdo z nich nebude chtít za minimální mzdu 11 000Kč pracovat, i kdyby u nás ta práce byla!!

Běžný invalidní důchod činí 10-12 tis. Ti staří lidé celý život dřeli a co udělali pro tenhle stát běženci? Jen se každý den dovídáme o nových útocích. Na Parlamentních listech byl článek o tom, jak se džihádisté hlavně ten jejich šéf chlubí tím, kolik mezi normálními uprchlíky propašovali nebezpečných lidí. Nikdy si nemůže už nikdo být jistý při pohledu na uprchlíka, jestli to není náhodou zrovna terorista. Nedá se to při té spoustě utečenců zjistit, když jsou bez dokladů a nebo je mají i falešné. A to jsem nedávno ještě četla, že se chystají do Evropy další miliony těchto lidí.

Vzpomínám na dobu někdy zhruba před rokem, kdy se k nám nastěhovalo několik údajně křesťanských uprchlických rodin. Náš stát jim vybavil pěkné bydlení, nakoupil vše nové, včetně postelí a lužkovin, zajistil výuku českého jazyka, aby se mohli později zapojit do pracovního procesu a co udělali oni "křesťané"? Po nějaké době se ti milí ubozí lidé rozhodli odcestovat do Německa za příbuznými, protože tam pobírají větší dávky. Z mého pohledu to byly vyhozené peníze, které by pomohly třeba nějakému děcku na zdravotní pomůcky, či nákladnou operaci.Píšete, že i oni mají své důchodce, své rodiny, ale ty rodiny a ti důchodci zůstali v těch svých domovech, pokud by těm mladým mužům, kterých je už mimochodem plná Evropa na jejich příbuzných záleželo, zůstali by s nimi doma, pomáhali by jim. Jenže ono jim záleží na něčem úplně jiném. Z toho co se dovídám, a co čtu jim na srdci jejich blízcí neleží.
Já pobírám částečný ID něco málo přes 5300,- víc nic a přesto bych byla ochotna i z toho mála přispět menší částkou, ale jen v případě že by žili u nich doma. Určitě by tak učinili i ostatní lidé, posílali by raději nějakou pro ně únosnou částku a na oplátku by se opět mohli v Evropě cítit bezpečně.

A na závěr docela zajímavé čtení

Češství se z nás vytrácí

29. listopadu 2016 v 16:33 | pihovatá vopice
Jak se zachovali umělci na Slavíkovi je hnus fialovej, a okamžitě se pustili i do Zemana, když ho začali srovnávat se skupinou Ortel.

Jak je vidět, dobře z toho vyšly akorát obě Lucky, jak Bílá, na jejíž hlavu už se snáší nadávky, tak Vondráčková a já jsem zjistila, že si z oblíbených můžu vyškrtnout další "umělecká idividua" jako třeba Jandovou a Pazderkovou.

Přijde mi až k smíchu, jak se honem všichni ozvali a vyjádřili podporu Bangovi. Já ho nikdy neposlouchala, takže jsem netušila, jaké texty z něho padají a když jsem si nějaké přečetla na necenzurujeme.cz, tak po pravdě nechápu, kam naše republika spěje, když takoví lidé jako Banga a skupina Pussy Riot, mají u umělců větší cenu, než pravdivé písně skupiny Ortel, a dokonce větší cenu, než náš demokraticky zvolený prezident Zeman.

Musela jsem se doslova řehtat, když jsem zjistila, že byly smazány texty Ortelu, protože jsou prý závadné, zatímco texty Bangy závadné nejsou, ty jsou naopak moc vhodné.

Když jsem si přečetla informace o Pussy Riot, a shlédla některá videa, musela jsem dát Zemanovi za pravdu, a když jsem si přečetla texty Bangy, jen mě to utvrdilo v tom, že Česko ztrácí soudnost a morálku.

Mrzí mě to, byla jsem hrdá na svůj národ, ale už nejsem a tak mě napadá, že kdyby se dal vrátit čas, nezůstala bych tady snad ani hodinu.


Písně skupiny Ortel mluví ze srdce mnoha lidí, vždyť zpívají to, co si většina z nás myslí, ale nedovolí si o tom veřejně mluvit. I proto získal ORTEL krásné druhé místo a já jim za ty písně a za tu odvahu skládám svůj velký dík.
*************************************************************************************

aktualizace -
Musím ještě přidat střípky do mozaiky, které jsem se dnes 1.12.2016 dověděla na parlamentních listech.

Blogerka Lucie Provazníková, celkem známá svým rázným vyjadřováním a odmítáním vítací politiky, napsala blog, ve kterém se v reakci na spor kolem ocenění zpěváka Ortela v anketě Český slavík zaměřila na tvorbu Ortela a Radka Bangy, který proti jeho ocenění protestoval přímo na předávání Slavíků a později před novináři rozvíjel teorie, že po Ortelovi přijde Hitler, a poukazoval na nacistickou symboliku na Ortelově košili při přebírání ceny.

Ze srovnání básnické tvorby Banga moc dobře nevyšel. Blogerka mu připomněla jeho hodně šťavnaté texty, pojednávající o znásilňování nebo užívání drog. Než se však nadála, byl její text z blogu stažen a pro jistotu jí administrátor blogů na iDNES.cz rovnou zrušil její účet, aby si nikdo nemohl přečíst ani její dřívější texty. Celkem rychle se internetem začal šířit příběh zrušení jejího blogu, o to pikantnější, že administrátorem blogů je v iDNES.cz Patrik Banga (novinář známý především ze svého předchozího působiště v České televizi), bratr potupeného zpěváka. A tento zásah skutečně rozlítil mnohé. Kromě sociálních sítí se začali prezentovat i na samotném blogu iDNES.cz, někteří s pomstychtivým dotazem směrem k administrátoru Bangovi, jestli je smaže taky.

Bloger Tomáš Holek připomněl, že zpěvák Radek Banga skončil v soutěži o Českého slavíka na pěkném 46. místě. To prý svědčí o tom, že lidé jeho písně, pojednávající nezaměnitelným způsobem o znásilňování, fetování a prznění nezletilých, příliš neberou.
A odkaz na blog Lucie Provazníkové zde
 
 

Reklama