O BYLINKÁCH

Co dokáží šípky

23. srpna 2016 v 18:29 | pihovatá vopice
Že jsou šípky zdravé, a plné vitamínu C jsem věděla, ale i když jsem si šípky nasušila, šípkový čaj mi nikdy moc nechutnal.

Do dnešního rána jsem ale vůbec netušila, jak moc jsou šípky zdraví prospěšné, a že mimo toho už pověstného a věčně omílaného vitamínu C, obsahují celou řadu dalších vitamínů. Od skupiny B jsou zastoupeny téměř všechny, dále provitaminy A, kromě toho též vápník, hořčík, draslík a mnoho stopových prvků. Obsahují organické kyseliny, třísloviny, hojivé slizové látky.

Jsou mnohem prospěšnější, než drahé multivitamíny.
Brání vzniku aterosklerózy, působí příznivě na trávicí trakt, odvádějí z těla škodlivé látky.

Posilují imunitu, působí močopudně, zabraňují tvorbě kamenů, pomáhají chránit játra, pomáhají při problémech štítné žlázy, rovněž příznivě působí na cévní problémy - křečové žíly a pod.
No a aby toho nebylo málo snižují prý i vysoký cholesterol, určitě toho šípky umí daleko víc, stačí si naťukat šípky do Google a vyskočí na nás i různé recepty ze šípků.
Šípky zkrátka dokáží zatočit se spoustou zdravotních problémů a hlavně nemají žádné vedlejší účinky, jako chemické pilulky.

Tak mě napadlo, že do těch šípků zase jednou půjdu a tentokrát budu poctivě čaje pít, však se nechají ochutit např. i mátou, nebo mým oblíbeným zázvorem.

Pokud to zvládnu, chtěla bych zkusit i šípkové víno. Kdysi jsem dělala ze šípků protlak a marmeládu, byla to sice makačka, ale stálo to zato.

Máta peprná

13. srpna 2016 v 12:37 | pihovatá vopice
Já na mátu nedám dopustit, nejen že mi chutná mátový čaj, a dřív i sirup. Přidávám si jí do směsí, např. heřmámek, máta a meduňka a popíjím navečer. Mám pocit, že mi pomáhá usínat, i když je prokázané, že dokáže člověka i nabudit a zlepšit tělesnou kondici.

Výborná je i při žaludečních obtížích, a mnohokrát mi opravdu pomohla zastavit nucení na zvracení.

Známá říkala, že její manžel trpí nadměrnou plynatostí a právě máta mu od tohoto problému pomáhá. Jí zase vyhuvuje při žlučníkových kolikách.

No a takové mojito není vůbec špatná věc a právě do něho se dává též máta.

Wikipedie kromě jiného říká, že -
Máta působí protizánětlivě. Též podporuje funkci přídatných orgánů - jater, slinivky břišní a žlučníku. Inhalace máty pomáhá při zánětech dýchacích cest. Podstata působení mentolu spočívá ve snižování napětí hladkého svalstva. Snižování tlaku ve vnitřních orgánech zabraňuje a předchází bolestem. Mentol vyvolává také pocit chladu a znecitlivuje, proto se ztrácí nepříjemné pocity jako je například svědění. Při nechutenství se podává mátový čaj, máta působí i proti nespavosti, stresu a bolestem hlavy.

Léčivé účinky jablka

13. června 2016 v 7:01 | pihovatá vopice
I když jablko není zrovna bylinka, zařadím článek to téhle rubriky a možná časem rubriku přejmenuji.

Nejen že nám jablka chutnají, jsou zdravá a mohou i léčit. Našla jsem utržek ze starého receptáře, bohužel není celý, ale to málo, co dává smysl se pokusím opsat.

Často nám sama příroda nabízí účinné látky, z nichž mnohé jsme zapomněli využívat. Jedním z nejdostupnějších nositelů těchto látek jsou jablka, jejichž léčivé účinky jsou známy odedávna. Už řecký lékař Hippokrates je doporučoval proti střevním infekcím, při plicních onemocněních, srdečních slabostech i při nedostatečné činnosti ledvin. Listováním v dějinách medicíny zhišťujeme, že žádný plod nebyl tak důkladně vědecky a lékařsky zkoumán, jako právě jablko. Z obsáhlé dokumentace vyplývá, že u celé řady onemocnění pomáhá pacientům překvapivě úspěšně právě toto ovoce.
Dvě šťavnatá jablka denně mohou působit preventivně proti kornatění tepen i při infarktu. Pektin jehož jedno jablko obsahuje až 15% váhy plodu, snižuje totiž obsah cholesterolu v krvi a zmenšuje ukládání tuků.

Jedno jablko před obědem zlepšuje stolici. Při úporné zácpě pomáhá, když třikrát denně před jídlem vylijeme menší sklenici neslazeného jablečného moštu. Jablko má totiž dobrý vliv na průběh trávení, neboť příznivě upravuje střevní mikroflóru. Jablka také "rýžují" z těla přebytečnou vodu a sůl, čímž působí na snížení krevního tlaku. Doporučuje se proto sníst pravidelně každý den ráno jedno jablko.

Jablko je též dobrým uspávacím prostředkem, pokud ho sníme večer. Je to prý díky tomu, že po celou noc reguluje hladinu cukru v krvi. Jak je to dál, to už dohromady nedám, protože v těchhle místech už mi větší část textu chybí. Co ještě vyčtu je, že jablko pomáhá i proti migrénám. Pokud vypozorujeme, že se blíží záchvat, sníme jedno jablko, je zde ještě zmínka o kladném působení jablek při revmatickém onemocnění a různých kožních vyrážkách.
Jablko může opravdu léčit. Čímž nechci zrazovazovat od návštěvy lékaře. Pokud máme pocit, že něco není v pořádku, je opravdu vhodné dlouho neotálet a lékaře vyhledat.

Určitě se toho dá o jablíčku na internetu zjistit mnohem víc, třeba i tady, Tohle mi bude sloužit hlavně jako připomínka, abych jablíčka v některých případech vyzkoušela.

Medvědí česnek

15. května 2016 v 11:06 | pihovatá vopice
Já toho už tolik o medvědím česneku četla, a hlavně samou chválu, takže i my jsme doma po téhle "bylince" zatoužili.
Oba máme rádi česnek, já navíc i česnekovou pažitku a tak jsem medvědí česnek objednala u Starka. Bohužel mě tento prodejce velice zklamal, došly jen tři listy, ten jeden měl jakýsi kořínek a neujalo se z toho absolutně nic.

Další objednávku jsem opět učinila přes internet, i podruhé to dopadlo bledě, neboť přišlo v pet-lahvi jakési smrduté bláto a nějaké kořínky a zase jsem marně čekala na zelené lístečky rok.

Jenže kde ten česnek vzít, když okolo nikde neroste a proto jsem zkusila potřetí objednat a vyplatilo se, protože napotřetí to klaplo.

Prodejce byl velice slušný a tak mi dorazilo od jednoho pána více než 250 cibulek, které jsem rozmístila na zahradě do několika míst.
Zároveň poslal onen pán i návod na pěstování a tak už dva roky sklízíme listy medvědího česneku a cpeme je kam se dá.

Netuším, jestli to má vliv na naše zdraví, zpočátku jsem si na tu zvláštní chuť nemohla zvyknout, ale už je to v pořádku. Chutná mi asi nejvíc na pátku čerstvého chleba, namazaného máslem. Manžel zase rád dělá různé zeleninové saláty a i tam se medvědí česnek dobře uplatní.

Přebytek pokrájených listů nakládám do oleje a potom postupně přidávám do některých jídel, a v chladnu takto naložený vydrží v pohodě do další sklizně.

O účincích medvědího česneku na lidský organismus psát nebudu, protože je toho plný internet a já opravdu nezjistila nějaké extra velké zlepšení zravotního stavu, ale naučili jsme se tuto bylinku jíst a dokonce nám už i chutná. Navíc si říkám, že snad děláme i něco pro své zdraví.

Kopřiva dvoudomá

25. dubna 2016 v 9:58 | pihovatá vopice
Kopřiva dvoudomá je asi úplně nejlepší prostředek na čištění krve, píše se, že má i dobrý vliv na slinivku. Působí proti zánětům močových cest.
Má též vysoký obsah železa, což rozhodně není vůbec k zahození a přijde mi, že je lepší užívat železo přirozenou cestou, než polykat předražené chemické pilulky.

Kopřiva je vhodná nejen na jarní očistu.
Moje známá dělá očistné kůry několikrát do roka a myslím, že ví, proč to dělá.
Vypadá mnohem líp, než její vrstevnice a tak jsem se rozhodla, že i já kopřivu vyzkouším.

Vzpomínám, že v pubertě jsem si odvarem z kopřiv proplachovala po umytí šamponem vlasy.

Nejen že mi zmizely lupy, ale zdálo se mi, že moje vlasy získaly tmavší odstín, měla jsem je původně tmavě hnědé a po nějaké době byly skoro až černé, a byl to moc hezký a hlavně přirozený odstín.

Kopřiva pomáhá prý i proti různým exémům a zánětům kloubů, na ty zase trpí manžel, uvidíme, jestli u něj kopřiva zabere.

Z mladé kopřivy se nechá připravit výborný špenát, a čaje. Z kopřivy naložená ve vodě je nejen hnojivo, ale postřik z takto připraveného výluhu odhání a ničí škůdce.

Zkrátka nevidím jediný důvod, proč kopřivu dvoudomou nevyužít, když je jí teď na jaře všude plno. Mám doma sušičku, tak brzy vyrazím do přírody a nasuším listy do zásoby. Zajímavá zjištění o účincích kopřivy zde

Violka vonná - fialka (Viola odorata)

7. dubna 2016 v 13:23 | pihovatá vopice
Včera jsem úplně poprvé ochutnala fialky - violky vonné. Manžela jsem poprosila, aby mi je sekačkou nesejmul, hlavně kvůli včelám a čmelákům, protože na ně chodí hodovat.

Když jsem si šla natrhat malou kytičku do vázičky, k jedné fialce jsem si přičichla a hned se mi vybavil článek ze starého herbáře o tom, že jsou jedlé a tak jsem ochutnala.

Nejprve jednu a pak ještě další tři kvítky.
Vůbec to nebylo odporné, snad jen trošinku, jen tak lehounce hořké, ale hlavně se mi vybavila chuť fialek, těch bonbónů, které jsem v dětství milovala.
Takže fialky nakonec ve vázičce neskončily,
a dneska si chci udělat fialkový cukr a možná i fialkový sirup.

Jak jsem se dočetla, květy fialek obsahují polyfenoly a tudíž působí proti volným radikálům, navíc obsahují enzymy,
i minerální látky a vysoký obsah vitamínu C. Odteď už se na fialky budu dívat nejen jako na krásné, něžné a voňavé kvítky, ale též jako na zdraví prospěšnou bylinku.

Hloh obecný

21. března 2016 v 17:00 | pihovatá vopice
Hloh obecný (Crataegus leviagata)

Hloh je významnou léčivkou při srdečních chorobách a oběhových potížích. Spektrum jeho působení je široké - stimuluje srdce a upravuje jeho poruchy, normalizuje krevní oběh, snižuje krevní tlak, celkově uklidňuje. Pomáhá především při srdečních obtížích nervového původu, bušení a bolestech srdce, nespavosti a také při vysokém krevním tlaku.

Užívaná část: Účiné látky jsou obsaženy v květech, listech i plodech, které se však využívají jen zřídka. Květy a listy sbíráme krátce před rozvitím, tedy od května do června, plody napodzim - od září do října. Sušíme rychle a důkladně, jinak uskladněná bylina zplesniví.

Choulostivé jsou obzvlášť květy, které při nesprávném postupu sušení často zhnědnou.

Účinné látky: Hloh obsahuje triterpenové kyseliny a jejich deriváty (kyseliny krategová, ursolová a oleanová), které posilují srdeční sval a pomáhají rozšiřovat srdeční tepny. Aminopuriny (adenin, adenosin a guanin) zase regulují krevní oběh. Důležitý je též vysoký obsah flavonoidů, které mohou tvořit až několik procent.

Podávání: Dvakrát denně užíváme nálev ze dvou lžiček květů, či listů na šálek vody. Nejvíce žádaných látek obsahují listy a nejúčinnější formou podávání je tinktura z nich připravená.

Výskyt: Tento až 5 m vysok, dvoudomý keř roste ve světlých lesích i na stráních a mezích.
text jsem opsala z Receptáře 6/2007

poznámka - Koupila jsem si čaj v lékárně, později bych zkusila nasušit listy a plody, na květy si asi netroufnu. Zatím se zdá, že mi pití čaje dělá dobře, tak jsem se chtěla podělit

Jahodník obecný

13. března 2016 v 9:47 | pihovatá vopice
Udělala jsem si dnes novou rubriku, sem budu dávat všechno co jsem se o bylinkách dozvěděla, protože už mám dost polykání předražených potravinových doplňků a vitamínů. Možná se hodí to, co sem uložím i někomu jinému.

O jahodníku obecném jsem vyčetla, že -
- právě listy tohoto jahodníku (nikoliv listy zahradních jahod!) se sbírají od května až do září. Sušíme je ve stínu, nebo umělým teplem, sušičky, el. trouba a pod. do 40°C. Nejsou náchylné k zapaření, což považuji jako výhodu.

Čaj z jahodníku prý přinese užitek každému, kdo má jakýkoliv nedostatek vitamínů. Listy i plody obsahují zejména vitamíny A a C, četné cukry, třísloviny, minerální látky, organické kyseliny, a také velice propagovanou protirakovinovou látku kyselinu ellagovou.
Působí též močopudně, regulují tvorbu žluče a staví průjmy. Najdeme v nich i katechiny, které zpomalují stárnutí. Čaj pro denní pití si připravíme ze lžičky sušených listů, které přelijeme 1/4 litrem vroucí vody a necháme 15 min. stát.

Odvar z jahodníku pomáhá při chorobách jater a ledvin, revmatismu, a horečnatých onemocněních. Připravíme ho ze 2 lžiček sušených květů, které 10 min. povaříme ve 1/4 litru vody a necháme 15 min. odstát. Pijeme 2 šálky denně.

Velmi léčivé jsou i plody jahod - pomáhají při chudokrevnosti, žlučových a ledvinových kamenech, slazené s mlékem na posílení nervů a srdce. Plody jahod pročišťují též krev. K tomuto účelu doporučuje lidové léčitelství také směs ze stejných dílů listů jahodníku, ostružiníku a maliníku. Necháme je několik dnů zavadnout a teprve potom je dosušíme.
Dvě lžičky drogy přelijeme vroucí vodou, necháme vychladnout a pijeme naráz 2 šálky denně (ráno nalačno a večer).

A ještě upozornění nakonec: Máte-li alergii na jahody, nemůžete pít ani čaje z jahodníkových listů!!!!

Určitě jahodník vyzkouším a jak ráda.
 
 

Reklama