FOTOALBUM

Třešňové květy

21. dubna 2017 v 19:12 | pihovatá vopice
Z dnešní procházky jsem si přinesla pár fotek kvetoucích třešní. Tohle je první.


To jen aby tu nevisel ten perník, moc mi chutnal a mě honila mlsná.

Mějte se moc a moc hezky.

Prvosenka jarní

19. dubna 2017 v 8:25 | pihovatá vopice
Konečně jsem jí našla, ale dalo mi to pořádnou práci. Při hledání jsem však našla i jiné snímky, na které jsem skoro zapomněla.


Vídala jsem na internetu doslova lány těchhle jarních prvosenek, místo kde jsem fotila já bylo na krásné jarní prvosenky chudé, vyskytovaly se jen na malém kousku, a tak by mě zajímalo, jestli se za ty čtyři roky rozrostly.


Cvakla jsem hlemýždě natošup, ale na vybavování se mnou neměl čas, letěl se schovat do stínu.

Tulipánek Tarda

12. dubna 2017 v 8:02 | pihovatá vopice
To je zima, co? U nás ještě k tomu prší, krásná kombinace. V takových chvílích jsem ráda, že jako důchodkyně už nemusím do práce.

Mám tady snímeček pozdního tulipánku, nevím proč se mu říká pozdní, u nás kvete dřív, než běžné tulipány.


Tarda je nízkých druhů nejrozšířenější, je velmi vhodný do skalek. Pochází zřejmě z východního Turkestánu.


Včela na květu ladoňky, je to výřez, já výřezy tak běžně nedělám, ale v tomhle článku jsou dva.


Tahle krasavice nesmírná, to je taky výřez. Na nějaký čas je asi s focením šlus, někde jsem zaslechla, že zima bude i po velikonocích a ještě větší....

Tak se mějte pokud možno hezky.

Květy plané třešně

8. dubna 2017 v 16:39 | pihovatá vopice
Před chvilkou jsem se vrátila z krátké procházky a donesla jsem pár fotek, aby tady nebylo smutno. Zatím nevím, co se povedlo, vyjmula jsem jen tuhle jednu. Mohla by to být planá třešeň, já mám ty jejich plody moc ráda.


Snad jsem to nepopletla, trny to nemá, takže trnka to nebude a na třešně je u nás ještě brzy.

Tak se mějte přesně podle vašich představ, já jen popřeju krásný víkend.

Hyacinty a petrklíč

6. dubna 2017 v 13:41 | pihovatá vopice
Taky je u vás takovej vítr? Já to větrný počasí nesnáším a tak jsem teď na chvilku vylezla na zahradu, protože zrovna svítí sluníčko a rozkvety hyacinty. Pokud by přišel mrazík, tak bych asi neměla co cvaknout. Vítr je tak ledovej, a já trpím na zánět dutin, takže jsem honem zase zalezla do tepla.


Tak tyhle jsem kupovala na podzim, a psala jsem o nich 1. října 2016 a kupovala jsem je hlavně kvůli tomu světle fialovýmu. Tak ten tam bohužel zrovna není. Jsou tam jen tyhle dvě barvy.


A přidám ještě tuhle fotku, květy už jsou trochu ožraný od slimáků.

Přeju všem krásnej a pohodovej čtvrtek. Omlouvám se, když to hodně fouká, tak píšu nespisovně a mluvím jako dlaždič. Ahoj...

Květy a poupata

5. dubna 2017 v 8:57 | pihovatá vopice
Mám zase pár obrázků, ale nevím o čem psát, je to těžké, když teď nevytáhnu paty a doma se nic co by stálo za zmínku neděje. No a o tom, co se zase děje na politické scéně se mi nějak psát nechce. Zaskočím na Parlamentní listy, sem-tam mrknu na Novinky a mám zkaženou náladu. Skoro všichni víme, co se děje, ale nic s tím dělat my sami nemůžeme....

Včera jsme svorně louskali poslední ořechy a byly to ty s tvrdou, téměř kamenou skořápkou, tak nám to dalo zabrat a teď přemýšlím, co z nich udělám. Muž má rád ořechový závin, ale ještě jsem se nerozhoupala.
Jo loupali jsme je a přitom jsme se dívali na pořad "Hej Mistře basů" ze záznamu. Obdivovala jsem, jak se Karlu Vágnerovi všechny děti povedly, opravdu se mi ten pořad líbil.

Začínají kvést meruňky a opylovači nikde. Budu na to muset asi vytáhnout nějaký štěteček a kam dosáhnu, tak zaskočím za včelky a čmeláčky. Po pravdě se jim ani nedivím, že jsou nekde schovaní, ráno mi šla pára od pusy, jak bylo chladno.
Daly se do kvetení i hyacinty a ten druhý je už poněkud vypelichaný.

Tak nám všem přeji hezké jarní dny....

Dneska je fakt krásně

16. března 2017 v 16:15 | pihovatá vopice
Byli jsme po obědě na procházce, a byla to moje první, po dost dlouhé době a docela mě těch 5000 kroků unavilo, ale musím začít postupně přidávat.

Zajímavé bylo, že venku - za plotem nekvete skoro nic, viděla jsem sice kočičkovník, vlastně tři srostlé kočičkovníky a mohutné, neznám název, ale byly na něm kočičky, tak asi vrba jíva. Chtěla jsem cvaknout kočičku, jenže byly moc vysoko. Dál už jsem viděla jen jednu rozšlápnutou fialku.

Zato u nás na zahradě jsem objevila puškinii ladoňkovitou, krokusy, barvínek a kvete i ta naše vrba a začíná kvést líska.

Puškinie ladoňkovitá (Puschkinia sclilloides Adams)

Je krásná, kdysi jsem dostala asi tři cibulky, a za ty roky se nějak nerozrostla, ale ani nevymizela.

Kroucená líska začíná kvést a já mám radost, že je něco na zub pro včely.


bezobalné květy vrby (Salix)

Ten název jsem vygůglila, hledlala jsem, jestli se jedná o jehnědy samčí, nebo samičí, ale jak se zdá, google v tom má pěknej zmatek. Tak nejsem o nic moudřejší, ale chci věřit Wikipedii.

Zase ta puškinie....

barvínek...

Tak to je ode mne vše, mějte se krásně, hezké sluníčkové odpoledne.

Rozrazil rezekvítek

15. března 2017 v 15:48 | pihovatá vopice
Tyhle fotky jsou starší, fotila jsem si počátkem léta rozrazil, protože se mi tahle rostlinka líbí a není, aspoň pro amatéra myslím jednoduché jí dobře cvaknout, zvlášť když mám obyčejný, dá se říct ten nejlevnější foťák.

No a když jsem fotila, najednou byli všude mravenci, my jich máme plnou zahradu, tak se není čemi divit. S rozrazilem jsem zkusila fotit tedy i mravence.
A takhle na mne vystartovala tahle, snad mravenčí královna. Tělo měla jako mravenec, byla však větší a měla křídla. Měla jsem se jí asi napřed zeptat, jestli si smím udělat fotečku.

Právě teď

4. března 2017 v 11:29 | pihovatá vopice
Právě teď se mi podařilo vyfotit rozkvetlé sněženky a tu včera rozkvetlou čemeřici i s včelkou. Sice to pálí, což není pro focení nejlepší, ale včera mi to po obědě nevyšlo, protože se nám sluníčko někam zatoulalo.


Pořádně jsem se k čemeřici nedostala, protože mi všude kolem ní raší krokusy a tulipány. Tak jen takový výcvak, něco jako pokus-omyl s nataženou paží. Mrzí mě, že se nepovedla fotka, kde byl keříček čemeřice samá včela. O jeden květ se dělily třeba tři.


Přeji krásný zbytek soboty a nádhernou, prosluněnou neděli.

Stehlík obecný (Carduelis carduelis)

22. února 2017 v 9:09 | pihovatá vopice
Včera se na chvilku ukázalo sluníčko a docela hezky mi na krmítku poseděli dva stehlíci.Dneska už ale zase prší a nevím proč, ptáků u krmítka ubývá, asi začínají mít jiné, rodinné starosti, no a já začínám mít pěkný kašel.
 
 

Reklama