FOTOALBUM

Perleťovec stříbropásek

11. července 2017 v 17:26 | pihovatá vopice
Před chvílí jsem zkoušela vyfotit krásného motýla, takový k nám zavítal letos poprvé.

Ta dobromysl láká nejen motýly, ale i včely a čmeláky. Musím si jí namnožit.

Hezké odpoledne

Babočka bílé C

4. července 2017 v 17:08 | pihovatá vopice
Rozkvétají poslední okrasné česneky, tedy ono to není moc není vidět, ty kvítky jsou tak malé a nevýrazné, ale musí vonět. No a jejich vůně přilákala tuhle babočku.

Je zvláštní, že babočka kopřivová si česneku ani nevšimla, zato jí lákala a stále láká pomalu odkvétající levandule,
a tahle krásně vykrajovaná zase nemá absolutně zájem o levanduli, zato na česneku seděla doslova jako přibitá, snad omámená by se dalo ještě říct.


rozkvétající česnek zblízka


Krásně se ochladilo, dnešek byl velice příjemný.

Babočka kopřivová

26. června 2017 v 18:16 | pihovatá vopice
Tak mám tady čerstvý úlovek, rozkvetla levandule, to je ale vůně a já tu vůni přímo miluju. Nejsem asi sama, na levanduli je v tuhle chvíli živo, jen se to tam hemží čmeláky, včelkami, ale já místo slíbeného čmeláka ulovila jen babočku kopřivovou. Viděla jsem i bělásky, těch je tedy víc, ale zase jsou dost neposední. Netuším, jestli jsou mladí motýli menší, asi ne, no tihle bělásci, co jsem viděla jsou dost prťaví.


Tak snad ještě něco ulovím, než ta levandule odkvete. Zdá se, že v tom suchu odchází před očima.

Jasione montana - pavinec horský

21. června 2017 v 12:01 | pihovatá vopice
Pomalu bych zapomněla díky tomu úmornému vedru vyfotit pavinec horský. Nechtělo se mi klopýtat po kamenité skalce s foťákem. No, jenže už je to na hraně, začíná mi odkvétat. Moc se mi líbí jeho barva a taky mám radost, že se líbí pavinec i včelám a čmeláčkům.
Tady na té poslední fotce je vidět, že i odkvétající (ten uprostřed) má své kouzlo. Zkusím si pavinec namnožit, aby mě těšila jeho barva na více místech.

Nebudu unavovat dlouhým povídáním téměř o ničem a přeji všem návštěvníkům mého blogu krásný a už ode dneška první letní den.

Pustoryl - nepravý jasmín

12. června 2017 v 8:43 | pihovatá vopice
Tinko pro tebe vkládám tyhle krásné a voňavé květy. U nás se tomuto keři říká asi pro jejich vůni jasmín. Na internetu je uveden jako pustoryl - nepravý jasmín.

Ať je to tak, či tak, pravdou je, že tenhle keř je prostě nádherný. V době květu se pokaždé musím u něj zastavit a pokud mám u sebe foťák, tak fotím jako o život.

Hvozdík bradatý

1. června 2017 v 15:57 | pihovatá vopice
Když se ochladilo, tak se snažím na zahradě víc pracovat, ale stejně tam dlouho nevydržím. Obrala jsem dva odkvetlé rododendrony, a taky tařici jsem ošmikala její semeníky. Zkypřila jsem zem kolem meruněk a jabloní a při té příležitosti jsem zase vykopala odkvetlé modřence. Nějak se mi přemnožily.


V ohrádce na bylinky se mi objevila tahle krásná kytička. Zjistila jsem, že by to mohl být hvozdík bradatý, nebo taky čínský karafiát. Musí být z loňského výsevu letniček pro hmyz a motýly. Zřejmě dvouletka, protože loni mi nekvetl.


Takhle pěkně ještě kvete předposlední rododendron. Mám ještě jeden Blue Peter, takový pěkný název má a ten letos odpočívá, nebo už to vzdal, protože jsem ho přesadila z plného slunce do polostínu.


Dřevitá pivoňka už to má taky za sebou. V tom vedru odkvetla za pouhé dva dny. Letos měla čtyři květy a dokonce je nikdo ani neohlodal.

Tak jsem se trochu doma ochladila, vypila jsem dva hrnky vody a jdu ještě něco na zahrádce udělat, abych měla lepší pocit.
Všem návštěvníkům přeji krásný den.

Pomněnky

16. května 2017 v 7:32 | pihovatá vopice
Včera bylo tak promněnlivé světlo, vlastně už tři dny si ze mne při focení dělá světlo šprťouchlata. V jednu chvíli to vypadá celkem dobře, ale než vyběhnu s foťákem a než stačím zaostřit a stisknout spoušť, už je všechno zase úplně jinak.


Tak tady je aspoň pokus, aby nevisel na titulce ten film. Krásné sluníčkové ráno.

Narciska ze všech nejobyčejnější

6. května 2017 v 14:57 | pihovatá vopice
Podle Receptáře trvalou hodnotou krásy našich jarních zahrádek stále zůstává narciska ze všech nejobyčejnější, a musím se přiznat, že je to moje nejoblíbenější a nejvoňavější, zkrátka ze všech ta úplně NEJ.


A já jsem ráda, že zrovna tyhle narcisky mám. Hezký víkend

Vřetenušky

27. dubna 2017 v 9:40 | pihovatá vopice
Také se vám zdá, že je motýlů čím dál míň? Letos je to jaro jakési divné, já vím, ale když se tak nad tím zamyslím, tak loni i předloni to byla taky bída a když jsem si vyšla na louku, kde jsem ráda fotila, byla tam jen přerostlá tráva a luční kvítí aby člověk hledal s lucernou.

Mám motýly ráda a tak jsem koupila i keř motýlovník - komuli davidovu. Zaměřila jsem se na rostliny pro motýly a vysadila jsem je na zahradě a stejně jsem za celé léto viděla jen bělásky a pár baboček.

Tyhle snímky jsou pět let staré a motýlů mám z toho léta nafocených opravdu hodně. A co se týče vřetenušek, nikdy jsem jich neviděla takovou spoustu, jako právě to léto, o kterém píšu.


Nebyla jsem ničím namazaná a přesto si mi sedaly na ruce.


Nenechaly se rušit, a protože foukalo, přidržela jsem si květ, abych mohla fotit. Na jednom květu chrastavce jich sedělo několik.


Musíme doufat, že se to zase upraví, možná, když se o to i my nějak přičiníme.

Třešňové květy

21. dubna 2017 v 19:12 | pihovatá vopice
Z dnešní procházky jsem si přinesla pár fotek kvetoucích třešní. Tohle je první.


To jen aby tu nevisel ten perník, moc mi chutnal a mě honila mlsná.

Mějte se moc a moc hezky.
 
 

Reklama