DENÍČEK

Rozloučení

31. července 2017 v 7:51 | pihovatá vopice
Věděla jsem, že to jednou přijde, tentokrát si ale nechám otevřená zadní vrátka. Když jsem si tenhle blog zakládala, chtěla jsem psát hlavně o tom, co mě trápí. Nemám na mysli u nás doma, ale v politice. Jenže z jistých důvodů už psát nemůžu, a ani manžel s tím nesouhlasí. V dnešní době, kdy nás hlídají víc než za minulého režimu, mají přehled i o tom, co si píšeme s virtuálními kamarády není o co stát.


Blog mazat nebudu, jen si dávám pořádnou pauzu. Třeba se občas zastavím, když budu mít nějaké zajímavé fotky, no momentálně ani necítím potřebu brát do ruky fotoaparát.

Dnes ráno jsem načala poslední, čtvrtou krabičku antibiotik, a myslím, že to bude jeden z nejdelších týdnů. Nezvládám to tak, jako minulý rok.

Pokud by se mnou chtěl někdo zůstat v kontaktu, přidám do menu sloupce okýnko kam mi můžete napsat svou e-mailovou adresu.

Věrko, čtu si Tvé komentíky u Verunky, ale když mi budeš chtít napsat, budu ráda. Tinko k Tobě na blog budu pravidelně nahlížet, abych viděla, jak se mají panenky.

Moc se omlouvám, jestli jsem někoho zklamala, ale pro mne je velice důležitý pohyb, práce na zahradě, moje rodina, náš starý a nemocný pejsek a blog jde v tuhle chvíli stranou.

Mějte se moc hezky, děkuju za všechny vaše návštěvy a milé komentáře a že jich bylo...

Babočka síťkovaná

23. července 2017 v 19:21 | pihovatá vopice
Tak jdu zase pozdravit, omlouvám se, protože ze mne nic kloudného ani tentokrát nevypadne. No a o zdravotních problémech psát nechci.

Ukázal se u nás další motýlek, tentokrát to snad nespletu, vyšlo mi, že by to mohla být babočka síťkovaná - letní forma (Araschnia levana). Zase mi na fotku nechtěla roztáhnout křídla.


Přeji krásný nedělní večer a příjemný celý příští týden. Kdo jede na dovču, tak ať má počasí jaké si přeje. Zkrátka se mějte fajn.

Srdečný pozdrav

19. července 2017 v 15:46 | pihovatá vopice
Dlouho jsem se neozvala a to jen proto, že mi stále není dobře. Poctivě polykám antibiotika a cítím se hrozně unavená a bolavá k tomu zase to příšerné horko.


Stejně ani není o čem psát, tak jsem nic neprošvihla. Čekám koncem týdne vnoučata, takže ani nevím jak to teď bude s blogem. Musím se přiznat, že mi vůbec nechybí. Co mi ale chybí, to jsou zprávičky v komentářích.

Ani netuším kdy se tady ukážu, tak všechny moc zdravím, přeju krásné létní dny.

Snaha byla, ale...

13. července 2017 v 15:40 | pihovatá vopice
Zdravím všechny kamarádky a kamarády. Dneska jsem lítala po zahradě jako šuspajtl, sledovala jsem letošní první paví oko. Snaha byla veliká, ale znáte to. Když člověk něco moc chce, tak se prostě nedaří. Protože se mi hned po pár snímcích vybíjí baterie, tak nemám zatím ani jednu kloudnou fotku.


Tak to jsou moje dnešní foto úlovky, dvě paví oka a admirál. A protože jsou to opravdu jen cvaky, navíc se paví oko nechtělo evidentně fotit, tak jsem je nasoukala do koláže. Dost mě to mrzí, ale já nejsem v tom svažitém a opukovitém terénu rychlá a k tomu ten vybíjející se foťák, když se mi zavřel, tak se zdálo, že paví oka se uklidnily.

Tak snad se ještě paví očko ukáže v plné kráse. Jinak zahrádku máme po večejšku zalitou, po dlouhé době nemusíme zalévat my, ale díky vichru to asi dlouho zalité nevydrží

Obrázek od Lucinky

10. července 2017 v 14:37 | pihovatá vopice
S receptem přišel i hezký obrázek od vnučky Lucinky, tak moc se mi líbí, je na něm kromě srdíček tolik pozitivní energie, je tou pozitivní energií doslova nabitý, a to by v tom byl čert, aby mi nepomáhal. Musela jsem si ho vyfotit.
Lucinko děkuju.


Těším se, až začnu polykat léky, až uvidím, že to zabírá.

Mějte se hezky.

Poníci a něco navíc

3. července 2017 v 8:34 | pihovatá vopice
Včera bylo moc příjemně, sice už nebyl deštíček, ale teploty kolem 24°C mi naprosto vyhovovaly. Na zahrádce nic moc nového, připravuje se jakýsi okrasný česnek, přesný název mi vypadl z hlavy. Kvete stále stejná růže a dokvétá rozchodník. Ta velká vedra to nějak uspíšila.

No a jako první vložím ještě jednou poníky.


mamina s hříbětem


Tenhle rozchodník milují včely. Roste nám dokonce i ze zámkové dlažby. Každý rok po odkvětu rostlinky odstraním, uklidím a na jaře se opět objeví.


Tohle je ten česnek, sama už si nepamatuji, jaké měl kvítky, jestli je vlbec měl.


A nakonec jsem si nechala růži. Všem krásný den.

Překvapení

2. července 2017 v 9:15 | pihovatá vopice
Včera jsem se byla podívat v sadu, jestli někde přece jen nenarazím na nějaké třešně. No třešně tam opravdu nejsou, ale viděla jsem nádherné poníky a z těch mám větší radost, než z třešní. Je krásné pozorovat tyto nádherné tvorečky spokojené, protože se jim dostává opravdu všeho, co potřebují.


Byla tam i dvě hříbátka, paní majitelka říkala, že jsou letošní, teprve květnová, a že se v podstatě narodila skoro takhle velká, jen nabírají zatím váhu. Tak mám zase po delší důvod ke každodenním procházkám a k radosti, a myslím, že se v jejich blízkosti budu i já cítit dobře.

Růžový rozchodník a bělásek

1. července 2017 v 9:17 | pihovatá vopice
Tak jsem tady po několika dnech, abych napsala pár řádků. Déšť jsme přečkali, musím zaklepat na dřevo ťuky, ťuk - v pohodě, jen jsme museli neustále hlídat zadní vchod, abychom neměli zase vytopený sklep.

Zvláštní je, že už musíme zalévat, včerejší celodenní vítr téměř všechnu vláhu vysušil. Na zahrádcemi nic moc nekvete, trávník je totálně spálený, a já mám prozatím toho letošního léta tak akorát plné zuby. Náhlé teplotní zvraty a neustálý nárazový vítr se podepisují i na mé psychice.


Tady je vidět, že nám v trávníku zůstal už jen odolný plevel. Bělásek tentokrát seděl a nechal se v klídku vyfotit.


Na mnoha místech mi kvetou rozchodníky, hlavně ty základní bílé a na okraji skalky rozkvetl tenhle růžový.

Přeji krásný víkend.

Mák a levandule

28. června 2017 v 8:39 | pihovatá vopice
Včera u nás po dlouhatánské době pršelo a moc hezky. Takový jemný zahradnický deštíček. Zkusila jsem pár fotek, no ale bleskem nic moc a bez blesku asi taky. Přesto vložím máček a promoklého čmeláčka.Asi to bylo na stativ, ale já ho nemám. Na dnešek mám naplánováno hodně práce na zahradě, tak snad něco z toho stihnu.

Mějte se moc hezky, přesně podle vašich představ.

Nic se nedaří

26. června 2017 v 14:37 | pihovatá vopice
Tak jsem nějak otrávená, nejen z toho počasí, ale nic se nedaří tak, jak má. Konečně vykvétají plaménky, mám několik druhů a tak moc jsem se na ně těšila.

Jenže všechny květy jsou poškozené. Růžovému někdo přes noc ukousal dva okvětní lístky, a ty zbylé plaménky mají poškozené, znetvořené celé květy. Koukám na to jako blázen, nikdy za všechny ty roky, co mám zahrádku jsem nic podobného neviděla.


Dívala jsem se na květy i lupou a nějakých potvůrek jsem si nevšimla.

A aby toho nebylo málo, lilie je úplně ožraná. Ještě včera vypadala, že brzy vykvete a dnes? Ještě je po slimácích vidět na rostlině sliz. Chodí potvory škodit v noci.


Tak jsem vás vůbec nepotěšila, ale chtěla jsem se z toho vypsat a odpoledne, pokud nebude tak foukat zkusím vyfotit včely a čmeláčky, aby tady ty odpornosti nevisely.
 
 

Reklama