DENÍČEK

Přechod

Pátek v 9:10 | pihovatá vopice
Nemám o čem psát, ale o přechodu, o tom ženském článek nebude. Konečně si začínám zvykat na přechod z těch XPéček. Je pravda, že mi teď jde počítač ještě pomaleji, než dřív, ale jinak vidím i výhody.

Fotky se mi zdají na pohled lepší, ostřejší, barvy trochu výraznější a nejen na těch mých fotkách, ale tak, celkově. Dokonce už ani nelituju těch programů na úpravu fotek, se kterými jsem se stejně nikdy nenaučila pořádně pracovat. Nejvíc jsem řešila Camedii, stařičký prográmek, který to se mnou táhl od úplných začátků a hlavně kvůli němu jsem se držela těch XPéček jako klíště, protože Windows7 už ty staré programy nepodporuje.

Když si uvědomím, že jsem měla celkem 6, slovy šest programů na úpravu fotek a v každém jsem se naučila jen něco, tak musím říct, že jsem byla pořádně praštěná.

Při instalaci toho prvního velkého balíku aktualizací se něco stalo, některé asi nefungují a tak počítač hlásil, že mnou vybrané programy odmítá, jako závadné. Takže mám jen jeden prográmek a s ním zatím pořád objevuju co a jak se dá zlepšit, zkrátka si s ním vystačím.


Muž upekl ve středu svůj výborný celozrnný perník, a já nebyla schopna ho vyfotit hlavně kvůli špatnému světlu a perníku valem ubývalo, až dneska časně ráno zbyl na talíři jen jeden už tak trochu jetý kousek.
No a já zkusila v 7hod. ten perník cvaknout, nemohla jsem čekat, protože jsem na něj měla náramnou chuť, ale zároveň jsem ho tady chtěla mít.

Bleskem fotit nešlo, to byla hrůza a tak jsem si rozsvítila a ještě zapálila svíčku. Jindy bych tu fotku po stažení rovnou poslala do koše, ale dneska jsem si s ní pohrála, a i když není dobrá, dá se na ní myslím koukat. A to díky manželově trpělivosti, protože jsem byla fakt dost protivná, když mi stále dokolečka vysvětloval, že si mám udělat čas a pořádně si projít, a vyzkoušet, co všechno v sobě onen prográmek má a já mu donekonečna říkala, že jsem na učení už moc stará...

Aktuálně od nás

Úterý v 10:26 | pihovatá vopice
Hodně sněžilo už v noci, potom na chvíli přestalo a teď nám padají doslova sedláci, nahoře se snad čerti žení.Naštěstí nemrzne, ale teploměr ukazuje jen 2°C, a tomuhle počasí odpovídá celkem i moje nálada. Mrzutě koukám z okna, bojím se, co všechno mi na zahrádce sníh a vítr poškodí.

S úrodou meruněk se asi budeme muset rozloučit, stejně tomu bylo i loni. Sice nepadal sníh, zato mrzlo zrovna když začaly stromy kvést.

Tak nic, já jdu vařit, a všem kamarádkám a kamarádům přeji navzdory počasí příjemný den.

Velikonoční neděle

16. dubna 2017 v 7:39 | pihovatá vopice

Dnešní docela studené ráno mě ani moc nepřekvapilo, nějak to těm meteorologům v poslední době vychází. Teplota se pohybuje jen nepatrně nad nulou, kvítečky na zahrádce se chladem choulí, a sklánějí se k zemi. Viděla jsem ráno i několik hlemýžďů, asi měli poradu a mudrovali nad tím, jestli se mají znovu zavíčkovat.

No konec dubna má být na mnoha místech mrazivý, musíme holt všichni vydržať do května, to snad už bude líp, ale zase má hodně pršet.

Fotky které vkládám jsem pořídila v pátek, to jsme měli ještě pěkný a slunečný den. Dneska jsou květy magnolie poničené, silný vítr a déšť udělaly své.

kamzičník kavkazský (Doronicum orientale)

Barvínek se do toho opravdu dal, musím ho až usměrňovat, protože si zabírá víc a víc místa.


Magnolie už vypadá dnes úplně jinak, chudinka, nakvétala opatrně, ale nebylo jí to nic platné....

Už dost ohlodaná prvosenka vyšší, Dorko dík za upřesnění....


A čím jsem začínala, tím také končím. Přeji všem krásnou velikonoční neděli a po svátcích nashledanou.

Veselé Velikonoce

14. dubna 2017 v 11:36 | pihovatá vopice
Přišla jsem popřát příjemné prožití velikonočních svátků. Pro někoho klidné, pro jiného veselé, zkrátka jak kdo má, či nemá Velikonoce rád.

U nás se žádé svátky, ani ty vánoční nijak zvlášť neslaví, když nečekám vnoučata, tak jsou to dny běžné, jen si třeba uvaříme něco dobrého, já upeču vánočku, nebo mazanec, či biskupský chlebíček.

Mažel umí výborný perník, který zadělává v domácí pekárně, protože já na ty moderní věci moc nejsem. Tak se stalo, že i chleba peče muž, už téměř tři roky a vůbec si nestěžuje, nereptá, dokonce ho to prý baví. Zrovna teď mrská ingredience do pekárny a já se starám jen o domácí kvásek.

Počasí nic moc, máme pořádnou zimu a už se zatahuje na déšť. Mám zaděláno, tak se pustím po obědě do pečení a budeme mít Velikonoce se špinavými okny, tak ať, mně to neva...


A tady je pár fotek ze zahrádky v koláži, to jen pro zpestření. Ahoj

Strašně ten čas letí

2. dubna 2017 v 9:20 | pihovatá vopice
Utíká to nějak strašně rychle, ani jsem se nenadála a týden je fuč, zase je tu neděle. Včera jsem lenošila, jen jsem pomohla sestavit lavičku, přesněji jen jsem utáhla na té lavičce šroubky. Přesadila jsem pár dalších, tentokrát pokojových kytiček a bylo odpoledne.

Vyplela jsem pak ještě malý kousek bylinkové zahrádky, ale opravdu jen malý, sestříhala jsem u jahodníků staré, poškozené listy. Ani nevím, jestli se to má dělat, ale teď vypadají rostlinky nějak líp.

No a to je všechno, vyluxovala jsem jako každý den koberec v obýváku, to kvůli chloupkům z pejska a kočičky a cítila jsem dost unavená.


Mám myslím čtyři druhy narcisek, tyhle malé vykvétají první.


A vykvetla už i zlatice prostřední Forsythia intermedi lidově zlatý déšť, loni jsem jí hodně sestříhala a měla jsem strach, že letos nevykvete. Jak se zdá, vůbec jí ten sestřih neuškodil.


A daly se do toho i tyhle modré krásky, mám za to, že jsou to ladoňky.

Tak já jdu něco dělat, ať ještě víc nezlenivím. Přeji krásnou první dubnovou neděli.

Teploučko

31. března 2017 v 13:47 | pihovatá vopice
Když je tak krásně, rozhodla jsem se pracovat na zahradě. Už se nemůžu na nic vymlouvat, tak jsem se do toho pustila. Vyhrabala jsem kus trávníku, ale udělal se mi puchýř, tak jsem hrábě zatím odložila.

Přesadila jsem i rostliny, které mám celoročně venku, jsou to různé stromečky a keříky, co se u nás objevily samy, asi to mají na svědomí ptáčci a já nemám srdce takovou rostlinku hodit na kompost.

Pořád si říkám, že až se to hodí, vyrazíme zase s mužem a s batůžkama na zádech do přírody a někde u lesa bychom všechno zasadili. Děláme to tak docela dlouho, akorát loni jsme tedy nebyli, a protože rostlinkám se daří, některé jsem si zamilovala a zůstanou u nás, no a právě ty jsem dneska přesadila, protože na zahradě není místo, tak musí vegetit v květináčích a miskách.

Mám několik bezinek, asi tři smrčky, dva ořešáčky, lísku, borovici a pár břízek, dokonce i zlatice se objevila a planá třešinka.
Když jsem měla nejvíc napilno, letěla kolem mne nějaká pestřenka, asi rybízová a tak jsem jí zkusila vyfotit, a ukázalo se i slunéčko sedmitečné.


Zaslechla jsem bzukot, tak silný, myslela jsem, že to bude snad ten velký čmelda.Krokusy už odkvétají, i tyhle fialovobílé.


Ještě jeden pokus, zase s kolegyní. Na pestřenky byly tyhle dvě nějak moc čiperné, asi po zimě na rozdíl ode mne odpočaté a plné elánu a tak jsem tu honičku po skalce brzy vzdala.


Ještě mi přišlo do cesty tohle slunéčko sedmitečné, jenže se nechtělo fotit a tak se šlo schovat mezi kameny.


Tak já jdu zase hrabat, ať to dneska dodělám, to hrabání nesnáším. Manžel mi koupil náplast a vynadal mi, že jsem si měla vzít rukavice. Myslela jsem, že mi s tím pomůže, ale podle něho je hrabání trávníku naprostá zbytečnost, když ho nemáme pěstěný. No a nesmím odmlouvat, když mi tři dny makal na počítači.

Poslední sněženky

30. března 2017 v 8:11 | pihovatá vopice
Ahojky kamarádky a kamarádi. Tak už nějak funguju, ale není to ono. Dvakrát probíhalo přeinstalování, zvětšovalo se to místo na disku, což se povedlo. Dokonce se mi zachovaly všechny fotky, za což jsem moc ráda, ale...

Je tady spousta nových věcí a ne všechno správně funguje. Například se mi nezobrazují videa na blozích, počítač mi běhá strašně pomalu, takže se vlastně nedá říct, že běhá, protože šnek je oproti mému počítači sprinter.


A tady dokvétají poslední sněženky...

Oznámení

27. března 2017 v 10:10 | pihovatá vopice
Vzhledem k tomu, že se opět vyskytly problémy, tentokrát ne s blogem, ale úplně jiné, rozhodl se muž, ač nerad, že bude muset můj počítač přeinstalovat aspoň na Windows 7. Měl toho chudák už taky plné zuby, protože jsem ho kvůli každé blbosti volala.

Tak chci dát jen vědět, že to celé může trvat trochu déle, přece jen můžou při instalaci podle muže nastat zádrhely, ptal se mě, jestli to opravdu chci podstoupit a já řekla ano, i když nenávratně přijdu o některé moje starší oblíbené prográmky.

Jsem ráda, že se to uskuteční, protože každý den se objevilo něco, co přestalo fungovat, tak snad bude na chvíli pokoj.

Počasí je nádherné, takže se budu věnovat zahrádce, a snad brzy nashledanou.

Už je vše v pořádku

25. března 2017 v 13:24 | pihovatá vopice
Dneska mi manžel nainstaloval prohlížeč - Operu, a zdá se, že problém byl opravdu u mě. Chrom přestal podporovat XPéčka, tudíž by se pro mne taky už nehodil, ale Opera je ještě podporuje.

Tak zkusím vložit pár obrázků, snad se zadaří.


Ještě pořád krásně kvete čemeřice černá, jen včelky šly asi někam za lepším...


A kvetou ještě i poslední krokusy...


Tady mám hlemýždě, docela mě zaujalo, že se mu začala zacelovat rozbitá ulitka, je to můj starý známý a měla jsem o něj docela strach. Jak se zdá, je v pohodě.


Ani tady se už včelky nezdržují, někde jim to musí náramně vonět.


A tohle je mini zahrádka majora Plota, pěstuje hlavně mech a netřesk.

Jsem ráda, že už je u mne všechno v pohodě, mějte se a krásný víkend.

Asi porucha

24. března 2017 v 8:05 | pihovatá vopice
Nějak není co fotit, pomalu mi odkvétají modré krokusy, ale když k nim přijdu s foťákem, tak jsou květy zavřené. Rozkvetl mi starý petrklíček, měl jen pár kvítků a hned druhý den mi květy sežrali slimáci.

Těším se na teploučko, na sluníčko, zkrátka na to opravdické jarní počasí. Chtěla jsem přidat pár fotek, ale něco se děje, obrázky mám nahrané, do článku však vložit nejdou, mám na vybranou buď smazat obrázek a nebo nahrát jiný, tak nevím co s tím, tohle se mi ještě nestalo.

Možná se chystá blog na nějaké změny, necháme se překvapit.

Nejde mi vložit ani smajlíček, tak jen hezké ráno všem. :o)
 
 

Reklama