Červenec 2017

Rozloučení

31. července 2017 v 7:51 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Věděla jsem, že to jednou přijde, tentokrát si ale nechám otevřená zadní vrátka. Když jsem si tenhle blog zakládala, chtěla jsem psát hlavně o tom, co mě trápí. Nemám na mysli u nás doma, ale v politice. Jenže z jistých důvodů už psát nemůžu, a ani manžel s tím nesouhlasí. V dnešní době, kdy nás hlídají víc než za minulého režimu, mají přehled i o tom, co si píšeme s virtuálními kamarády není o co stát.


Blog mazat nebudu, jen si dávám pořádnou pauzu. Třeba se občas zastavím, když budu mít nějaké zajímavé fotky, no momentálně ani necítím potřebu brát do ruky fotoaparát.

Dnes ráno jsem načala poslední, čtvrtou krabičku antibiotik, a myslím, že to bude jeden z nejdelších týdnů. Nezvládám to tak, jako minulý rok.

Pokud by se mnou chtěl někdo zůstat v kontaktu, přidám do menu sloupce okýnko kam mi můžete napsat svou e-mailovou adresu.

Věrko, čtu si Tvé komentíky u Verunky, ale když mi budeš chtít napsat, budu ráda. Tinko k Tobě na blog budu pravidelně nahlížet, abych viděla, jak se mají panenky.

Moc se omlouvám, jestli jsem někoho zklamala, ale pro mne je velice důležitý pohyb, práce na zahradě, moje rodina, náš starý a nemocný pejsek a blog jde v tuhle chvíli stranou.

Mějte se moc hezky, děkuju za všechny vaše návštěvy a milé komentáře a že jich bylo...

Babočka síťkovaná

23. července 2017 v 19:21 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Tak jdu zase pozdravit, omlouvám se, protože ze mne nic kloudného ani tentokrát nevypadne. No a o zdravotních problémech psát nechci.

Ukázal se u nás další motýlek, tentokrát to snad nespletu, vyšlo mi, že by to mohla být babočka síťkovaná - letní forma (Araschnia levana). Zase mi na fotku nechtěla roztáhnout křídla.


Přeji krásný nedělní večer a příjemný celý příští týden. Kdo jede na dovču, tak ať má počasí jaké si přeje. Zkrátka se mějte fajn.

Srdečný pozdrav

19. července 2017 v 15:46 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Dlouho jsem se neozvala a to jen proto, že mi stále není dobře. Poctivě polykám antibiotika a cítím se hrozně unavená a bolavá k tomu zase to příšerné horko.


Stejně ani není o čem psát, tak jsem nic neprošvihla. Čekám koncem týdne vnoučata, takže ani nevím jak to teď bude s blogem. Musím se přiznat, že mi vůbec nechybí. Co mi ale chybí, to jsou zprávičky v komentářích.

Ani netuším kdy se tady ukážu, tak všechny moc zdravím, přeju krásné létní dny.

Snaha byla, ale...

13. července 2017 v 15:40 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Zdravím všechny kamarádky a kamarády. Dneska jsem lítala po zahradě jako šuspajtl, sledovala jsem letošní první paví oko. Snaha byla veliká, ale znáte to. Když člověk něco moc chce, tak se prostě nedaří. Protože se mi hned po pár snímcích vybíjí baterie, tak nemám zatím ani jednu kloudnou fotku.


Tak to jsou moje dnešní foto úlovky, dvě paví oka a admirál. A protože jsou to opravdu jen cvaky, navíc se paví oko nechtělo evidentně fotit, tak jsem je nasoukala do koláže. Dost mě to mrzí, ale já nejsem v tom svažitém a opukovitém terénu rychlá a k tomu ten vybíjející se foťák, když se mi zavřel, tak se zdálo, že paví oka se uklidnily.

Tak snad se ještě paví očko ukáže v plné kráse. Jinak zahrádku máme po večejšku zalitou, po dlouhé době nemusíme zalévat my, ale díky vichru to asi dlouho zalité nevydrží

Perleťovec stříbropásek

11. července 2017 v 17:26 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Před chvílí jsem zkoušela vyfotit krásného motýla, takový k nám zavítal letos poprvé.

Ta dobromysl láká nejen motýly, ale i včely a čmeláky. Musím si jí namnožit.

Hezké odpoledne

Obrázek od Lucinky

10. července 2017 v 14:37 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
S receptem přišel i hezký obrázek od vnučky Lucinky, tak moc se mi líbí, je na něm kromě srdíček tolik pozitivní energie, je tou pozitivní energií doslova nabitý, a to by v tom byl čert, aby mi nepomáhal. Musela jsem si ho vyfotit.
Lucinko děkuju.


Těším se, až začnu polykat léky, až uvidím, že to zabírá.

Mějte se hezky.

Hezké léto

6. července 2017 v 8:12 | pihovatá vopice
Přišla jsem jen popřát všem návštěvníkům blogu hezké léto.


Tak se mějte přesně podle svých představ a ahoj....

Babočka bílé C

4. července 2017 v 17:08 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Rozkvétají poslední okrasné česneky, tedy ono to není moc není vidět, ty kvítky jsou tak malé a nevýrazné, ale musí vonět. No a jejich vůně přilákala tuhle babočku.

Je zvláštní, že babočka kopřivová si česneku ani nevšimla, zato jí lákala a stále láká pomalu odkvétající levandule,
a tahle krásně vykrajovaná zase nemá absolutně zájem o levanduli, zato na česneku seděla doslova jako přibitá, snad omámená by se dalo ještě říct.


rozkvétající česnek zblízka


Krásně se ochladilo, dnešek byl velice příjemný.

Poníci a něco navíc

3. července 2017 v 8:34 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Včera bylo moc příjemně, sice už nebyl deštíček, ale teploty kolem 24°C mi naprosto vyhovovaly. Na zahrádce nic moc nového, připravuje se jakýsi okrasný česnek, přesný název mi vypadl z hlavy. Kvete stále stejná růže a dokvétá rozchodník. Ta velká vedra to nějak uspíšila.

No a jako první vložím ještě jednou poníky.


mamina s hříbětem


Tenhle rozchodník milují včely. Roste nám dokonce i ze zámkové dlažby. Každý rok po odkvětu rostlinky odstraním, uklidím a na jaře se opět objeví.


Tohle je ten česnek, sama už si nepamatuji, jaké měl kvítky, jestli je vlbec měl.


A nakonec jsem si nechala růži. Všem krásný den.

Překvapení

2. července 2017 v 9:15 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Včera jsem se byla podívat v sadu, jestli někde přece jen nenarazím na nějaké třešně. No třešně tam opravdu nejsou, ale viděla jsem nádherné poníky a z těch mám větší radost, než z třešní. Je krásné pozorovat tyto nádherné tvorečky spokojené, protože se jim dostává opravdu všeho, co potřebují.


Byla tam i dvě hříbátka, paní majitelka říkala, že jsou letošní, teprve květnová, a že se v podstatě narodila skoro takhle velká, jen nabírají zatím váhu. Tak mám zase po delší důvod ke každodenním procházkám a k radosti, a myslím, že se v jejich blízkosti budu i já cítit dobře.