Duben 2017

Čas pampelišek

30. dubna 2017 v 15:44 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Právě jsem se vrátila z krásné dlouhatánské procházky. Vypadá to, že se pomaloučku vrací jarní počasí, jen na to focení moc fouká. Navíc jsme měli pejska a ten nemá pro focení pochopení a já si chtěla procházku s manželem a pejskem užít. Takže všechno to jsou cvaky téměř za pochodu.

Chtěla jsem vyfotit rmen, mám ráda jeho květy, moc se to nepovedlo, ale snaha byla. Přikládám ještě další výcvaky, škoda jen, že se mi nepodařilo vyfotit včely. Poletovaly kolem pampelišek a bylo jich tolik, že jsem se bála kolem chodit, abych nějakou nezašlápla.


Tak to je ode mne všechno. Přejí nádherné nedělní odpoledne.

AB mandlový výživný

28. dubna 2017 v 9:11 | pihovatá vopice |  ZAMYŠLENÍ
Tohle je článek spíš pro ženy. Tak mě napadlo, že bych se mohla zeptat jaký pleťový krém používáte. Kdysi za mlada jsem měla v oblibě německou Niveu, tu obyčejnou a střídala jsem jí s Marynou touhle.

Jak šel čas, moje pleť byla díky onemocnění štítné žlázy stále sušší a nejvíc mi sedl AB mandlový výživný, vyráběný na Slovensku. Jenže před pár lety se přestal vyrábět a tudíž i dovážet. V tu ránu se objevilo na našem trhu několik krémů s mandlovým olejem, a u všech se psalo, že mají stejnou recepturu a stejné složení, jako AB mandlový, vyzkoušela jsem asi čtyři, ale není to prostě ono. Nesouhlasí ani vůně a vyloženě je na obličeji nesnesu. V odkazu se sice psalo, že se začal vyrábět i u nás, ale nikdy jsem na něj nenatrefila, ani na internetu.

Teď nedávno jsem poslouchala Humoriádu s Petrou Černockou, kdosi se jí tam ptal jaký používá krém a ona odpověděla, že Indulonu, tu základní modrou, že jí doma maže na všechno, občas i na boty. Už jsem o tom slyšela i četla, že modrou Indulonu používá místo pleťových krémů hodně žen.
I my jí kupujeme už dlouhou řadu let, ale já jí používám spíš na ruce, když je mám hodně zrasované ze zahrady. Zkouším jí občas natřít i na obličej, jenže se mi zdá taková dost těžká, trochu až lepkavá.

Budu ráda, když mi napíšete, jaké krémy používáte vy, a jaký máte typ pokožky.

Díky a hezký i když trochu upršený den

Vřetenušky

27. dubna 2017 v 9:40 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Také se vám zdá, že je motýlů čím dál míň? Letos je to jaro jakési divné, já vím, ale když se tak nad tím zamyslím, tak loni i předloni to byla taky bída a když jsem si vyšla na louku, kde jsem ráda fotila, byla tam jen přerostlá tráva a luční kvítí aby člověk hledal s lucernou.

Mám motýly ráda a tak jsem koupila i keř motýlovník - komuli davidovu. Zaměřila jsem se na rostliny pro motýly a vysadila jsem je na zahradě a stejně jsem za celé léto viděla jen bělásky a pár baboček.

Tyhle snímky jsou pět let staré a motýlů mám z toho léta nafocených opravdu hodně. A co se týče vřetenušek, nikdy jsem jich neviděla takovou spoustu, jako právě to léto, o kterém píšu.


Nebyla jsem ničím namazaná a přesto si mi sedaly na ruce.


Nenechaly se rušit, a protože foukalo, přidržela jsem si květ, abych mohla fotit. Na jednom květu chrastavce jich sedělo několik.


Musíme doufat, že se to zase upraví, možná, když se o to i my nějak přičiníme.

Tři

25. dubna 2017 v 7:44 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Tři fotky jsem vybrala z včerejšího focení, jen jsem rychle oběhla zahradu a zalezla domů, protože mám zánět dutin z toho věčného a studeného vichru. Popravdě už si ani nevzpomínám kdy u nás nefoukalo.

Takže fotím minimálně, zdá se mi, že jakmile popadnu foťák, začne foukat silněji, asi trpím navíc ještě stihomamem.

Odpoledne to bylo stejné, pracovala jsem na skalce, docela se mi tam rozlézá nevítaný plevel a to chce s ním zatočit hned zpočátku. Po půl hodině jsem byla zmrzlá jako drozd, a musela jsem se vrátit domů pro bundu a čelenku. No a protože si muž právě vařil čaj s rumem, tak jsem nezaváhala, když se mě ptal, jestli si s ním taky dám.

Tak to nebudu dál okecávat, protože sama nemám ráda dlouhé články a vkládám již zmíněné snímky.

Nojo, nenže teď jsem právě zjistila, že z Mozilly nejdou nahrát fotky vůbec a z Chromu se mi sice fotka nahrála, ale v článku není vidět. Tam mám jen jakousi malou ikonku, takže nic nebude.

Zdravím, dneska má být teplo a zase jen na jeden den, tak si to musíme užít.

P.S. A to je zvláštní, smajlíci vkládat jdou, jsem z toho fakt jelen. Už jsem uvažovala, že bych to zkusila na blogspotu, jenže vyplnit všechny údaje včetně data narození a určení pohlaví se mi nechce, to je jako bych jim dala k dispozici svoje rodné číslo.


Kamzičník někdo ozobal, slimák to však nebyl, tak nevím. Možná jenom někdo zkoušel to co se někdy dělává u kopretin - Má mě rád, nemá mě rád a já dotyčného hmyzáka vyrušila.


Čmelda létal z květu na květ, tak mám jen takový cvak.


Přelezla jsem z Chromu do Mozilly a nahraný snímek vložit šel. Tak musím nahrát zbylé dva snímky na Chromu a z Mozilly je vložit. Docela by mě zajímalo, jestli mám ten problém s vkládáním fotek jenom já. To by znamenalo, že mám na počítači zase nějakou závadu..

V poklusu

23. dubna 2017 v 15:36 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Na chvilku se u nás ukázalo slunce, ale dost pálí. Před chvilkou sněžilo, takže aprílové počasí pokračuje. Na focení nic moc, světlo není ideální, buď máme pod mrakem a nebo svítí za poledne a pak mám fotky samý přepal. Já to se svým stařičkým a maličkým foťákem prostě nezvládnu.

Tak jen v rychlosti, co jsem před chvilkou nacvakala.


Modřence přečkaly mrazíky a stále jim to sluší.


Huseník alpský - Arabis alpina, ten je zvyklý na zimu, a přitom jsou ty kvítky tak jemné..


I hyacint vypadá dobře, a díky chladnu už kvete skoro tři týdny.


Ještě jeden modřeneček, tyhle s bílým okrajem se mi líbí úplně nejvíc.


Tenhle si kvete zatím v truhlíku, ještě jsem mu nenašla na zahrádce vhodné místo. On totiž náramně chutná slimákům a já jim tu lahůdku nechci dopřát. Tak mám petrklíče zatím na parapetu, ale asi je to jen otázka času, než je ti slizouni najdou.

Hezký zbytek neděle.

Třešňové květy

21. dubna 2017 v 19:12 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Z dnešní procházky jsem si přinesla pár fotek kvetoucích třešní. Tohle je první.


To jen aby tu nevisel ten perník, moc mi chutnal a mě honila mlsná.

Mějte se moc a moc hezky.

Přechod

21. dubna 2017 v 9:10 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Nemám o čem psát, ale o přechodu, o tom ženském článek nebude. Konečně si začínám zvykat na přechod z těch XPéček. Je pravda, že mi teď jde počítač ještě pomaleji, než dřív, ale jinak vidím i výhody.

Fotky se mi zdají na pohled lepší, ostřejší, barvy trochu výraznější a nejen na těch mých fotkách, ale tak, celkově. Dokonce už ani nelituju těch programů na úpravu fotek, se kterými jsem se stejně nikdy nenaučila pořádně pracovat. Nejvíc jsem řešila Camedii, stařičký prográmek, který to se mnou táhl od úplných začátků a hlavně kvůli němu jsem se držela těch XPéček jako klíště, protože Windows7 už ty staré programy nepodporuje.

Když si uvědomím, že jsem měla celkem 6, slovy šest programů na úpravu fotek a v každém jsem se naučila jen něco, tak musím říct, že jsem byla pořádně praštěná.

Při instalaci toho prvního velkého balíku aktualizací se něco stalo, některé asi nefungují a tak počítač hlásil, že mnou vybrané programy odmítá, jako závadné. Takže mám jen jeden prográmek a s ním zatím pořád objevuju co a jak se dá zlepšit, zkrátka si s ním vystačím.


Muž upekl ve středu svůj výborný celozrnný perník, a já nebyla schopna ho vyfotit hlavně kvůli špatnému světlu a perníku valem ubývalo, až dneska časně ráno zbyl na talíři jen jeden už tak trochu jetý kousek.
No a já zkusila v 7hod. ten perník cvaknout, nemohla jsem čekat, protože jsem na něj měla náramnou chuť, ale zároveň jsem ho tady chtěla mít.

Bleskem fotit nešlo, to byla hrůza a tak jsem si rozsvítila a ještě zapálila svíčku. Jindy bych tu fotku po stažení rovnou poslala do koše, ale dneska jsem si s ní pohrála, a i když není dobrá, dá se na ní myslím koukat. A to díky manželově trpělivosti, protože jsem byla fakt dost protivná, když mi stále dokolečka vysvětloval, že si mám udělat čas a pořádně si projít, a vyzkoušet, co všechno v sobě onen prográmek má a já mu donekonečna říkala, že jsem na učení už moc stará...

Prvosenka jarní

19. dubna 2017 v 8:25 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Konečně jsem jí našla, ale dalo mi to pořádnou práci. Při hledání jsem však našla i jiné snímky, na které jsem skoro zapomněla.


Vídala jsem na internetu doslova lány těchhle jarních prvosenek, místo kde jsem fotila já bylo na krásné jarní prvosenky chudé, vyskytovaly se jen na malém kousku, a tak by mě zajímalo, jestli se za ty čtyři roky rozrostly.


Cvakla jsem hlemýždě natošup, ale na vybavování se mnou neměl čas, letěl se schovat do stínu.


Aktuálně od nás

18. dubna 2017 v 10:26 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Hodně sněžilo už v noci, potom na chvíli přestalo a teď nám padají doslova sedláci, nahoře se snad čerti žení.Naštěstí nemrzne, ale teploměr ukazuje jen 2°C, a tomuhle počasí odpovídá celkem i moje nálada. Mrzutě koukám z okna, bojím se, co všechno mi na zahrádce sníh a vítr poškodí.

S úrodou meruněk se asi budeme muset rozloučit, stejně tomu bylo i loni. Sice nepadal sníh, zato mrzlo zrovna když začaly stromy kvést.

Tak nic, já jdu vařit, a všem kamarádkám a kamarádům přeji navzdory počasí příjemný den.

Velikonoční neděle

16. dubna 2017 v 7:39 | pihovatá vopice |  DENÍČEK

Dnešní docela studené ráno mě ani moc nepřekvapilo, nějak to těm meteorologům v poslední době vychází. Teplota se pohybuje jen nepatrně nad nulou, kvítečky na zahrádce se chladem choulí, a sklánějí se k zemi. Viděla jsem ráno i několik hlemýžďů, asi měli poradu a mudrovali nad tím, jestli se mají znovu zavíčkovat.

No konec dubna má být na mnoha místech mrazivý, musíme holt všichni vydržať do května, to snad už bude líp, ale zase má hodně pršet.

Fotky které vkládám jsem pořídila v pátek, to jsme měli ještě pěkný a slunečný den. Dneska jsou květy magnolie poničené, silný vítr a déšť udělaly své.

kamzičník kavkazský (Doronicum orientale)

Barvínek se do toho opravdu dal, musím ho až usměrňovat, protože si zabírá víc a víc místa.


Magnolie už vypadá dnes úplně jinak, chudinka, nakvétala opatrně, ale nebylo jí to nic platné....

Už dost ohlodaná prvosenka vyšší, Dorko dík za upřesnění....


A čím jsem začínala, tím také končím. Přeji všem krásnou velikonoční neděli a po svátcích nashledanou.