Duben 2017

Třešňové květy

Pátek v 19:12 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Z dnešní procházky jsem si přinesla pár fotek kvetoucích třešní. Tohle je první.


To jen aby tu nevisel ten perník, moc mi chutnal a mě honila mlsná.

Mějte se moc a moc hezky.

Přechod

Pátek v 9:10 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Nemám o čem psát, ale o přechodu, o tom ženském článek nebude. Konečně si začínám zvykat na přechod z těch XPéček. Je pravda, že mi teď jde počítač ještě pomaleji, než dřív, ale jinak vidím i výhody.

Fotky se mi zdají na pohled lepší, ostřejší, barvy trochu výraznější a nejen na těch mých fotkách, ale tak, celkově. Dokonce už ani nelituju těch programů na úpravu fotek, se kterými jsem se stejně nikdy nenaučila pořádně pracovat. Nejvíc jsem řešila Camedii, stařičký prográmek, který to se mnou táhl od úplných začátků a hlavně kvůli němu jsem se držela těch XPéček jako klíště, protože Windows7 už ty staré programy nepodporuje.

Když si uvědomím, že jsem měla celkem 6, slovy šest programů na úpravu fotek a v každém jsem se naučila jen něco, tak musím říct, že jsem byla pořádně praštěná.

Při instalaci toho prvního velkého balíku aktualizací se něco stalo, některé asi nefungují a tak počítač hlásil, že mnou vybrané programy odmítá, jako závadné. Takže mám jen jeden prográmek a s ním zatím pořád objevuju co a jak se dá zlepšit, zkrátka si s ním vystačím.


Muž upekl ve středu svůj výborný celozrnný perník, a já nebyla schopna ho vyfotit hlavně kvůli špatnému světlu a perníku valem ubývalo, až dneska časně ráno zbyl na talíři jen jeden už tak trochu jetý kousek.
No a já zkusila v 7hod. ten perník cvaknout, nemohla jsem čekat, protože jsem na něj měla náramnou chuť, ale zároveň jsem ho tady chtěla mít.

Bleskem fotit nešlo, to byla hrůza a tak jsem si rozsvítila a ještě zapálila svíčku. Jindy bych tu fotku po stažení rovnou poslala do koše, ale dneska jsem si s ní pohrála, a i když není dobrá, dá se na ní myslím koukat. A to díky manželově trpělivosti, protože jsem byla fakt dost protivná, když mi stále dokolečka vysvětloval, že si mám udělat čas a pořádně si projít, a vyzkoušet, co všechno v sobě onen prográmek má a já mu donekonečna říkala, že jsem na učení už moc stará...

Prvosenka jarní

Středa v 8:25 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Konečně jsem jí našla, ale dalo mi to pořádnou práci. Při hledání jsem však našla i jiné snímky, na které jsem skoro zapomněla.


Vídala jsem na internetu doslova lány těchhle jarních prvosenek, místo kde jsem fotila já bylo na krásné jarní prvosenky chudé, vyskytovaly se jen na malém kousku, a tak by mě zajímalo, jestli se za ty čtyři roky rozrostly.


Cvakla jsem hlemýždě natošup, ale na vybavování se mnou neměl čas, letěl se schovat do stínu.


Aktuálně od nás

Úterý v 10:26 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Hodně sněžilo už v noci, potom na chvíli přestalo a teď nám padají doslova sedláci, nahoře se snad čerti žení.Naštěstí nemrzne, ale teploměr ukazuje jen 2°C, a tomuhle počasí odpovídá celkem i moje nálada. Mrzutě koukám z okna, bojím se, co všechno mi na zahrádce sníh a vítr poškodí.

S úrodou meruněk se asi budeme muset rozloučit, stejně tomu bylo i loni. Sice nepadal sníh, zato mrzlo zrovna když začaly stromy kvést.

Tak nic, já jdu vařit, a všem kamarádkám a kamarádům přeji navzdory počasí příjemný den.

Velikonoční neděle

16. dubna 2017 v 7:39 | pihovatá vopice |  DENÍČEK

Dnešní docela studené ráno mě ani moc nepřekvapilo, nějak to těm meteorologům v poslední době vychází. Teplota se pohybuje jen nepatrně nad nulou, kvítečky na zahrádce se chladem choulí, a sklánějí se k zemi. Viděla jsem ráno i několik hlemýžďů, asi měli poradu a mudrovali nad tím, jestli se mají znovu zavíčkovat.

No konec dubna má být na mnoha místech mrazivý, musíme holt všichni vydržať do května, to snad už bude líp, ale zase má hodně pršet.

Fotky které vkládám jsem pořídila v pátek, to jsme měli ještě pěkný a slunečný den. Dneska jsou květy magnolie poničené, silný vítr a déšť udělaly své.

kamzičník kavkazský (Doronicum orientale)

Barvínek se do toho opravdu dal, musím ho až usměrňovat, protože si zabírá víc a víc místa.


Magnolie už vypadá dnes úplně jinak, chudinka, nakvétala opatrně, ale nebylo jí to nic platné....

Už dost ohlodaná prvosenka vyšší, Dorko dík za upřesnění....


A čím jsem začínala, tím také končím. Přeji všem krásnou velikonoční neděli a po svátcích nashledanou.


Veselé Velikonoce

14. dubna 2017 v 11:36 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Přišla jsem popřát příjemné prožití velikonočních svátků. Pro někoho klidné, pro jiného veselé, zkrátka jak kdo má, či nemá Velikonoce rád.

U nás se žádé svátky, ani ty vánoční nijak zvlášť neslaví, když nečekám vnoučata, tak jsou to dny běžné, jen si třeba uvaříme něco dobrého, já upeču vánočku, nebo mazanec, či biskupský chlebíček.

Mažel umí výborný perník, který zadělává v domácí pekárně, protože já na ty moderní věci moc nejsem. Tak se stalo, že i chleba peče muž, už téměř tři roky a vůbec si nestěžuje, nereptá, dokonce ho to prý baví. Zrovna teď mrská ingredience do pekárny a já se starám jen o domácí kvásek.

Počasí nic moc, máme pořádnou zimu a už se zatahuje na déšť. Mám zaděláno, tak se pustím po obědě do pečení a budeme mít Velikonoce se špinavými okny, tak ať, mně to neva...


A tady je pár fotek ze zahrádky v koláži, to jen pro zpestření. Ahoj

Tulipánek Tarda

12. dubna 2017 v 8:02 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
To je zima, co? U nás ještě k tomu prší, krásná kombinace. V takových chvílích jsem ráda, že jako důchodkyně už nemusím do práce.

Mám tady snímeček pozdního tulipánku, nevím proč se mu říká pozdní, u nás kvete dřív, než běžné tulipány.


Tarda je nízkých druhů nejrozšířenější, je velmi vhodný do skalek. Pochází zřejmě z východního Turkestánu.


Včela na květu ladoňky, je to výřez, já výřezy tak běžně nedělám, ale v tomhle článku jsou dva.


Tahle krasavice nesmírná, to je taky výřez. Na nějaký čas je asi s focením šlus, někde jsem zaslechla, že zima bude i po velikonocích a ještě větší....

Tak se mějte pokud možno hezky.

Modré pondělí

10. dubna 2017 v 14:21 | pihovatá vopice
Tak jsem se zase přihlásila, i když vlastně nemám ani co říct. Všechno je při starém, i já jsem pořád jako mátoha. Nějak se cítím pořád stejně unavená. Včera jsem tedy hodně pracovala na zahradě, dá se říct, že celé odpoledne. Dneska trochu lenoším, dokonce jsem ani neuvařila a jen jsme měli k obědu housky s nějakou kupovanou sekanou.

Jsem líná i fotit, a to už je co říct. Jen jsem se včera navečer rozhlédla, jestli nepotřebují zalít petrklíče, když jsem je tak hloupě vysadila na nevhodné místo a vtom si sedl na prvosenku takový maličký motýlek. Viděla jsem už dvě babočky a jednoho běláska, ale žádný mi neposeděl, jen tenhle seděl jako přibitý.

Nebyl větší, než modrásek, jen je škoda, že už bylo špatné světlo.A tenhle snímek jsem pořídila dneska, jenže je zase světla moc, a nemůžu čekat, protože se sasanky brzy zavírají, tak je trochu, nebo spíš dost přesvícený, ale zato s nějakou opylovačkou.

Všechny moc zdravím, užijte si ten dnešní den, když nás zase straší zimou. Někse jsem četla, že bude na Velikonoce víc sněhu, než bylo na Vánoce. Tak jen doufám, že když jsme na Vánoce sníh neměli, nebude u nás žádný ani na Velikonoce.

Květy plané třešně

8. dubna 2017 v 16:39 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Před chvilkou jsem se vrátila z krátké procházky a donesla jsem pár fotek, aby tady nebylo smutno. Zatím nevím, co se povedlo, vyjmula jsem jen tuhle jednu. Mohla by to být planá třešeň, já mám ty jejich plody moc ráda.


Snad jsem to nepopletla, trny to nemá, takže trnka to nebude a na třešně je u nás ještě brzy.

Tak se mějte přesně podle vašich představ, já jen popřeju krásný víkend.

Hyacinty a petrklíč

6. dubna 2017 v 13:41 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Taky je u vás takovej vítr? Já to větrný počasí nesnáším a tak jsem teď na chvilku vylezla na zahradu, protože zrovna svítí sluníčko a rozkvety hyacinty. Pokud by přišel mrazík, tak bych asi neměla co cvaknout. Vítr je tak ledovej, a já trpím na zánět dutin, takže jsem honem zase zalezla do tepla.


Tak tyhle jsem kupovala na podzim, a psala jsem o nich 1. října 2016 a kupovala jsem je hlavně kvůli tomu světle fialovýmu. Tak ten tam bohužel zrovna není. Jsou tam jen tyhle dvě barvy.


A přidám ještě tuhle fotku, květy už jsou trochu ožraný od slimáků.

Přeju všem krásnej a pohodovej čtvrtek. Omlouvám se, když to hodně fouká, tak píšu nespisovně a mluvím jako dlaždič. Ahoj...