Listopad 2016

Ještě podzimní

30. listopadu 2016 v 8:34 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Včera bylo opravdu krásně, sluníčko se umoudřilo a docela dlouho byla úplně vymetená obloha. Odpoledne už se objevily mráčky, ale krásné. Na břízkách je pořád ještě listí a protože to docela foukalo, krásně nám těmi zlatými lístečky mávaly.A já si dám na pár dnů blogového šlofíka a budu se věnovat něčemu užitečnějšímu.

Češství se z nás vytrácí

29. listopadu 2016 v 16:33 | pihovatá vopice |  ZAMYŠLENÍ
Jak se zachovali umělci na Slavíkovi je hnus fialovej, a okamžitě se pustili i do Zemana, když ho začali srovnávat se skupinou Ortel.

Jak je vidět, dobře z toho vyšly akorát obě Lucky, jak Bílá, na jejíž hlavu už se snáší nadávky, tak Vondráčková a já jsem zjistila, že si z oblíbených můžu vyškrtnout další "umělecká idividua" jako třeba Jandovou a Pazderkovou.

Přijde mi až k smíchu, jak se honem všichni ozvali a vyjádřili podporu Bangovi. Já ho nikdy neposlouchala, takže jsem netušila, jaké texty z něho padají a když jsem si nějaké přečetla na necenzurujeme.cz, tak po pravdě nechápu, kam naše republika spěje, když takoví lidé jako Banga a skupina Pussy Riot, mají u umělců větší cenu, než pravdivé písně skupiny Ortel, a dokonce větší cenu, než náš demokraticky zvolený prezident Zeman.

Musela jsem se doslova řehtat, když jsem zjistila, že byly smazány texty Ortelu, protože jsou prý závadné, zatímco texty Bangy závadné nejsou, ty jsou naopak moc vhodné.

Když jsem si přečetla informace o Pussy Riot, a shlédla některá videa, musela jsem dát Zemanovi za pravdu, a když jsem si přečetla texty Bangy, jen mě to utvrdilo v tom, že Česko ztrácí soudnost a morálku.

Mrzí mě to, byla jsem hrdá na svůj národ, ale už nejsem a tak mě napadá, že kdyby se dal vrátit čas, nezůstala bych tady snad ani hodinu.


Písně skupiny Ortel mluví ze srdce mnoha lidí, vždyť zpívají to, co si většina z nás myslí, ale nedovolí si o tom veřejně mluvit. I proto získal ORTEL krásné druhé místo a já jim za ty písně a za tu odvahu skládám svůj velký dík.
*************************************************************************************

aktualizace -
Musím ještě přidat střípky do mozaiky, které jsem se dnes 1.12.2016 dověděla na parlamentních listech.

Blogerka Lucie Provazníková, celkem známá svým rázným vyjadřováním a odmítáním vítací politiky, napsala blog, ve kterém se v reakci na spor kolem ocenění zpěváka Ortela v anketě Český slavík zaměřila na tvorbu Ortela a Radka Bangy, který proti jeho ocenění protestoval přímo na předávání Slavíků a později před novináři rozvíjel teorie, že po Ortelovi přijde Hitler, a poukazoval na nacistickou symboliku na Ortelově košili při přebírání ceny.

Ze srovnání básnické tvorby Banga moc dobře nevyšel. Blogerka mu připomněla jeho hodně šťavnaté texty, pojednávající o znásilňování nebo užívání drog. Než se však nadála, byl její text z blogu stažen a pro jistotu jí administrátor blogů na iDNES.cz rovnou zrušil její účet, aby si nikdo nemohl přečíst ani její dřívější texty. Celkem rychle se internetem začal šířit příběh zrušení jejího blogu, o to pikantnější, že administrátorem blogů je v iDNES.cz Patrik Banga (novinář známý především ze svého předchozího působiště v České televizi), bratr potupeného zpěváka. A tento zásah skutečně rozlítil mnohé. Kromě sociálních sítí se začali prezentovat i na samotném blogu iDNES.cz, někteří s pomstychtivým dotazem směrem k administrátoru Bangovi, jestli je smaže taky.

Bloger Tomáš Holek připomněl, že zpěvák Radek Banga skončil v soutěži o Českého slavíka na pěkném 46. místě. To prý svědčí o tom, že lidé jeho písně, pojednávající nezaměnitelným způsobem o znásilňování, fetování a prznění nezletilých, příliš neberou.
A odkaz na blog Lucie Provazníkové zde

O lampičce :)

29. listopadu 2016 v 11:00 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Vůbec nechápu, že já, takový chrlič článků a fotek najednou vynechávám jeden, dva i vice dnů. Zjistila jsem, že blog už není na prvním místě, jako tomu bylo ze začátku.

Dneska se udělalo po dlouhé době tak hezky, že mi to zvedlo náladu. Nebýt některých lidí, byla bych šťastná jako bleška.

Doma zlobím a přesto jsem dostala dárek v podobě nové vánoční lampičky. Přála jsem si jí už dávno a přesto jsem přehlédla, když se v nabídce téměř po roce objevily, a byly dokonce větší, přesně takové, jaké jsem chtěla.

Manžel o lampičkách věděl a tak se jen ráno zeptal, jakou barvu bych chtěla. Řekla jsem, že to nechám na něm a jen jsem ho upozornila, aby se tentokrát podíval, jak lampička vypadá a jestli je v pořádku. Loni totiž přivezl jednu a ta měla tak křivý a malý kalíšek, se do něj nedala vložit čajová svíčka. Kalíšek se musel odstranit.

Manželovo "nojo furt" mi dlouho znělo v uších. Pak ale z obchodu zavolal: "Člověče a víš, žes měla pravdu" a jal se líčit, jak musel celou bednu přebrat, aby našel jednu jedinou lampičku jakžtakž v pořádku. Je krásná, a ty dva důlky, které má jí docela sluší.

Horší to prý bylo s jinými lampičkami, některým nešla otevřít dvířka, jiným naopak nešla zavřít. Některé lampy měly kalíšek na svíčku nakřivo, a další byly hodně promáčklé, nebo odřené.

Nebyla ta lampička na dnešní poměry drahá, ale jaksi chybělo oznámení, že se jedná o druhou, nebo dokonce třetí jakost.


No nic, já jsem maximálně spokojená, už jsem včera i svítila, jen fotku nemám. zato jsem vyfotila včerejší západ slunce. Byl působivý, jen ty kondenzační čáry mi nějak nesedí, je jich moc a určitě to na kvalitě ovzduší nepřidá

Od krmítka

26. listopadu 2016 v 9:39 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Počasí stojí stále za..., a tak nemůžu ani fotit ptáčky na krmítku, nebo můžu, ale fotky podle toho vypadají. Jo a už jedeme na dvě krmítka, protože přituhuje.

vrabci - domácí a polní na krmítku

Mám otázku, budete tam sedět pane vrabčáku ještě dlouho?
Ráda bych se taky najedla....


Přeji pokud možno krásný víkend.

Mangoldový závin s balkánským sýrem

25. listopadu 2016 v 15:53 | pihovatá vopice |  O VAŘENÍ
Ještě pořád sklízím mangold, a protože měl závin u manžela úspěch, tak jsme ho měli dnes po delší době zase k obědu. Řekla bych, že s tím mangoldem je chutnější, než se špenátem.


Je to snadné. Na oleji do zlatova osmahneme pokrájenou cibuli, přidáme omytý, na drobno nakrájený mangold (pouze listy bez řapíků) a společně restujeme. Nakonec přidáme 2 celá vejce, necháme je ve špenátu srazit a přidáme prolisovaný česnek, u nás je to opravdu hodně česneku. Solím jen s Mírou, protože balkánský sýr je dost slaný.

Vyválíme si z listového těsta placku, lehounce posypeme strouhankou, přidáme zchladlý mangold a rozetřeme, posypeme nadrobeným sýrem. Závin běžným způsobem zabalíme a dáme péct do trouby vyhřáté na cca 200°C. Pečeme do zlatova. Výborný je teplý a ještě lepší je prochladlý. Přidala jsem tentokrát i schwarzwaldskou šunku, aby byl závin ještě chutnější, a opravdu byl.

Pražské momentky

23. listopadu 2016 v 8:32 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
To máme ale krásně, už třetí den jen mlha, smog, občas nějaké to mrholení, ale můžeme být asi rádi, že není překonán žádný teplotní rekord. Ten nejvyšší byl tuším 16°C a ten nejnižší -17°C, brrrrrrrrrrr.

Mám tady dvě postarší momentky, vždycky jsem si přála zkusit fotit lidi a když k tomu došlo, chovala jsem se jako naprostá trubka, ale od toho starého pána jsem svolení měla.


Tady jsem chtěla zachytit ten rozdíl a tak jsem nenápadně pořídila ultrarychlý cvak.


A nakonec pokus o autoportrét....


Sluníčková neděle

20. listopadu 2016 v 16:22 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Dneska bylo příjemně, ráno mrazík, ale se sluníčkem. Byla jsem líná vystrčit nos, vlastně to není tak úplná lenora, ale něco na mě leze. Vybrala jsem starší fotky, které by odpovídaly dnešku.Chtěla jsem jen překrýt ty ponuré snímky, aby to někoho případně neděsilo. Hezký zbytek neděle.

Tak se nám rozpršelo

19. listopadu 2016 v 9:52 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Tak se nám rozpršelo, jako by toho bahna nebylo už dost. Celé léto nic a teď se to příroda snaží dohnat. Já vím, už mlčím, vláhy je zapotřebí, jen kdyby se to vsakovalo a dalo se chodit i po cestách, které nejsou vyasfaltované.


Tahle břízka je moje oblíbenkyně, ráda se u ní zastavím a ona pózuje, ví, že jí to sluší za každého počasí.


Kudy se dát? Tudy?


Nebo snad tudy?


Nakonec jsem to otočila k domovu, z procházky vznikly tyhle pro někoho možná depresivní fotky, ale já si v depresivnu libuju, jen to nesmí trvat moc dlouho.

Šípky

18. listopadu 2016 v 8:16 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Docela mě udivilo, jak rychle vzaly za své některé šípky, a jiné jsou ještě celkem dobré, jakmile přešly mrazem, mají výbornou chuť, jako šípková marmeláda.


Tyhle už jsou na čaj nevhodné, dobré leda k focení.

Karel Kryl použit a zneužit

17. listopadu 2016 v 8:56 | pihovatá vopice |  ZAMYŠLENÍ
Jako každý rok touhle dobou si vzpomenou, ale jen proto, aby ho i po smrti využili a zneužili. Jestli je něco pravdy na tom, že když se o mrtvém lže, nebo když se děje nějaká nepravost, která se ho dotýká, mrtvý se otáčí v hrobě, pokud je tedy na tom kousek pravdy, tak Karel Kryl by musel každého 17. listopadu po roce 1989 v té rakvi doslova rotovat.

Karel byl, je a pravděpodobně i dál bude použit a zneužit. Vzpomenou si na něho jen aby ho použili jako strášáka proti komunistům. Kdo se víc o Kryla zajímal, tak ví, že právě před smrtí mluvil o komunistech úplně jinak a naopak nadával na současnou vládu.

Můj názor je takový, Karel Kryl po převratu moc dobře věděl, že to, co se stalo 17. listopadu 1989 byla chyba. Všechno bylo dopředu domluvené, připravené, nebyla to revoluce a když se začal ve svých písničkách k tehdejší politice vyjadřovat, jak to ostatně dělal celý život, tak přestával mít najednou v našich médiích prostor a označovali ho jako lháře. Mnohem víc pochopení nacházel na Slovensku.Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou
Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou
Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
A z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce
Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
A z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce

Demokracie prospívá, bez nás a pragmaticky
Brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa, za dvě, či za tři pětky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa, za dvě, či za tři pětky

Demokracie zavládla, zpívá nám Gott a Walda
Zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou velký partaje se u koryta sejdem
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou jedný partaje se u koryta sejdem

Demokracie panuje od Aše po Humenné
Samet i něha v pánu je a zuby vylomenné
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli

Demokracie dozrává do žaludečních vředů
Bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů
A je to mýlka soukromá snad optického klamu
Že místo srdce břicho má
A místo duše tlamu!

*****************************************************

Ještě přidám výňatek z článku na AENews , protože to cítím úplně stejně

Dnes si připomínáme 27. výročí tzv. Sametové revoluce. Všechny servery mainstreamu mluví o jakýchsi oslavách 17. listopadu, já bych se ale v této souvislosti nedotkl slova "oslava" ani desetimetrovým klackem. Nevidím důvod oslavovat datum výročí události, které odstartovalo rozkradení republiky, vyvedení národních zdrojů do zahraničí, likvidaci průmyslové infrastruktury a hospodářské soběstačnosti. Za asistence estébáků a různých Zifčáků byla na občany Československa ušita bouda, nafukovací, páchnoucí, děravá a nesoběstačná. Milion lidí bez práce (úřady státu přiznávají jen strukturální nezaměstnanost, ne plošnou a ne sociálně-demografickou) a k tomu 100,000 lidí bez domova. Právě teď mají na stole exekutoři v ČR celkem 4.5 milionu exekucí [1]. Více než 120,000 lidí má na krku více než 10 exekucí. V roce 2016 bere průměrný dělník v průmyslu jen 32% toho, co na stejné nebo srovnatelné pozici bere dělník v Německu. Ovšem ceny potravin, zboží a zejména ceny nemovitostí, nájmů a bytů jsou s Německem plně srovnatelné.