Březen 2016

Další splněné přání

31. března 2016 v 16:08 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Ráno jsem viděla na zahrádce krásné prvosenky, listy mají od loňska, díky mírné zimě, a kvítečky a poupata jsou nové.

Koupila jsem si dneska konečně zavlažovací truhlíky od firmy TORENIE a vypadají dobře, takové robustní, pevné v barvě terakoty.
V Penny jsou levnější, než na netu, ty 60 cm tuším o 49 kaček a v délce 80 cm rovnou snad o stovku.

Moje staré truhlíky jsou tmavohnědé, skoro až do černa a na jižní straně se v létě přehřívaly a poměrně rychle i vyšisovaly.

Ne že by mi to vyšisování vadilo, ale ta barva byla na jižní stranu hodně tmavá, a rostlinám to nesvědčilo, holt jsem trubka.

Když si vzpomenu, jak byly drahé a hned v samém počátku se jim ulomily na spodní straně výsuvné čuflíky, které měly za úkol truhlík trochu naklonit k oknu, aby nepadal z parapetu.

Do těch starých asi zasadím měsíční jahody a možná nějaké bylinky, a na ty nové až budou osázené se moc těším. Teď už jen koupit zeminu a rozmyslet si, co do nich. Jo a koupila jsem si na skalku dneska ještě skalní tařici, hodně dlouho po ní toužím, tak má moje dušička pokoj.

Kalousek, hlava pomazaná

31. března 2016 v 8:54 | pihovatá vopice |  ZAMYŠLENÍ
Že rád pije, o tom se mluví už dávno, dokonce se začínají objevovat zprávy, že je to naprostý hrubián a neotesanec. Něco na tom bude, protože se mi vybavila Kalouskova facka. Někde jsem četla, že je MK nesnese jiný názor, než jen svůj a to taky sedí, protože ho názory jiných dokážou pěkně vytočit.

Jeho poslední vystoupení ve sněmovně už vypovídalo o něčem jiném, holt asi nebyl zrovna ve formě. Ona dlouhodobá přemíra alkoholu opravdu asi škodí, zvlášť mozkovým buňkám.
A v diskuzi pod článkem na Novinkách pak kdosi napsal, že Kalousek už je jen politická mrtvola, která kolem sebe v agonii kope.

No nevím, proč se u nás "politické mrtvole" dává v médiích pořád tolik prostoru, proč nikdo "politické mrtvole" neodporuje a nechá jí lhát, jako když tiskne.

Asi má ta "politická mrtvola" pořád ještě velké slovo. A jak z článku vyplynulo, opět zneužíval práva poslance, ono vlastně i tohle zneužívání je u něho už celkem běžný zvyk.

Když jsem si pročítala Parlamentní listy a prohlížela snímky Kalouska v akci, jak třímá tibetskou vlajku jako naprostý fanatik a cosi vykřikuje s ústy otevřenými tak, že si je div nevyvrátil z pantů, připomnělo mi to krále Kazisvěta z pohádky Princezna se zlatou hvězdou.
Docela bych MK přála, aby skončil jako ta pohádková hlava pomazaná.

Ještě by mě zajímalo, jestli lidé, kteří jásají s tibetskými vlajkami a plazí se před Tibetem po zemi taky něco o historii Tibetu vůbec ví. Měli by si něco přečíst a pak by možná jásat přestali.


Ardík

31. března 2016 v 5:00 | pihovatá vopice
Strašně rychle ten čas běží, ani se mi nechce věřit, že už jsou to tři roky, ale je to tak. 31.3. 2013 jsme se se rozhodli ukončit trápení našeho jezevčíčka. Pořád cítím, jakoby s námi byl, stále za něj doma žvatlám, protože jsem to dělala celou dobu, co s námi žil.

A když se podívám na nebe, často vidím různé mráčky, které mi připomínají pejsky a tak zapálím svíčku nejen za Aaronka, ale za všechny mazlíčky, které jsme kdy měli a kteří už s námi nejsou.


Včera se připomněl, zrovna bylo takové zvláštní svítání, podívala jsem se nad hlavu a zase viděla tolik mráčků a v jednom z nich jsem bezpečně poznala svého pejska.


Nejsem sama, kdo v mráčku Ardíka poznal, tak mi přece jen tak moc neharaší....

Ze zahrádky

30. března 2016 v 11:13 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Počasí nám dává zabrat, ráno byl tak neskutečně nízký tlak, že jsem nebyla schopná absolutně ničeho. Hlava se mi motala, a celkově jsem se cítila hrozně.

Chtěla jsem zasadit skalničky, které jsem si včera koupila, ale musí to ještě počkat.

Snad největší radost mám z aubriety, to je ta modrofialová vlevo dole. Ještě jsem koupila trávničku - armerii, ani nevím, jakou bude mít barvu. Kdysi jsem měla bílou, ale nějak se mi vytratila.

Konečně snad po obědě všechny nové přírůstky zasadím na skalku a mrknu co je nového. Mám radost, že zimu přečkal napodzim zasazený motýlovník, a už teď jsem zvědavá, jestli k nám přiletí víc motýlů a čmeláků.

Radost mám i ze vzešlých měsíčních jahod, vysypala jsem do truhlíčku celé balení semínek, klíčivost byla snad 100%ní a teď bych jimi mohla osadit snad celou zahrádku.

Veliknoční kaktus (Rhipsalidopsis)

29. března 2016 v 16:39 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Rozkvetl už ve čtvrtek, a já zapomněla fotit hned, tak jsem to udělala aspoň dnes, když na chvíli vysvitlo sluníčko.


Bílý už jeden mám, chtěla jsem oranžový, ale podle poupat se to v obchodě dost dobře nedalo poznat. Tenhle měl poupata žluto - narůžovělá, a tak mě nenapadlo, že by mohl být zase bílý.
Stejně z něj mám radost, protože mi velikonoční kaktusy stávkují, ani náznak, že by chtěly kvést, asi něco dělám špatně, protože mi kvetly už podruhé pouze vánoční.

Od jisté doby se stydím za svou národnost

29. března 2016 v 10:37 | pihovatá vopice |  ZAMYŠLENÍ
Nikdy jsem se nestyděla za to, že jsem Češka, teď v poslední době začínám měnit názor, protože to co se momentálně u nás děje nemá snad obdoby.

To šílenství které propuklo kvůli nenávisti Čínské lidové republiky, poničené vlajky, a hnus některých fanatiků. Média se předhánějí v tupení hlav státu, jak už našeho pana prezidenta Miloše Zemana, tak prezidenta Číny Si Ťin-pchinga.

Název Čínské lidové republiky - Komunistická Čína mě dorazil, začínám mít pocit, že téměř všechny naše sdělovací prostředky vedou naprostí vypatlanci, zoufalci a hlupáci.

Mnozí by chtěli výhody, které s přátelstvím s Čínou plynou, ale přívítat je slušně u nás, tak jako je vítají všude jinde ve světě je asi pod úroveň ČR. Vždyť i v té Americe by si to, co se děje u nás nikdo nedovolil.

Když jsme tady měli Američany, tak to se lezlo vesele do zadku, že? Přitom Čína je velmoc, stejně tak, jako USA. Pořád se tady předhazuje "demokracie" a když někdo projeví svůj názor, tak je okamžitě smeten a zesměšněn, mám pocit, že ti, kteří nejvíc o demokracii melou, nemají snad o významu slova demokracie ani ponětí. Vůbec si totiž neuvědomují, že jednají totalitně.

Proti bývalé totalitě jsme cinkali v listopadu 1989 na Václaváku klíči a novodoubou totalitu mnozí z těch tehdejších cinkačů vzývají jako modlu!

Velikonoční pondělí bylo u nás smutné

28. března 2016 v 14:47 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Velikonoční pondělí je u nás jako každé jiné, jen tohle bylo zvlášť smutné. Po příhodě s ptáčátkem jsem zkusila oběhnout s foťákem zahrádku, abych přišla na jiné myšlenky.
Už je zase zataženo a moc toho nekvete. Za plotem je rozkvetlý podběl a objevila jsem zajímavý mech. Na skalce rozkvétají mini narcisky, ale na ty je času ještě dost, zkusím to třeba zítra a nebo pozítří.


Z malé procházky mám ještě nakvétající kočičky, ale to už chybělo sluníčko.


A teď dopiju kafčo a razím hrabat ten trávník, ať už to mám z krku.

Ptačí miminko

28. března 2016 v 10:25 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Od rána pozoruji maličké ptačí miminko, snad sýkoru. Zdá se, že předčasně vylétlo z hnízda a nebo vypadlo.


Létat evidentně neumí a rodiče se zatím k němu nehlásí.


A tak už jen spí, mám strach, že tohle nebude mít dobrý konec. Kocoura držím doma. ale chodí k nám i jiné kočky a několikrát za den nás navštíví poštolka.


Po nějaké chvíli se mi zdálo, že má mládě něco s křídly, jako by byla křidélka pootočená.


Aktualizace 13 hod.
U ptáčků to jde strašně rychle, sledovala jsem ho z okna, abych případně nerušila. V 11 hod. už mu začala padat hlavička, a rodiče nikde. Mládě bylo na sluníčku a tak mě napadlo rozdrtit pár piškotů, zvlhčit je vodou a mládě přesunout do prázdného krmítka.Bohužel bylo na všechno pozdě, už nevnímalo, a za 10 min. už ho nic nebolelo.
Uvědomila jsem si, že jsem tohle ptáče viděla už včera odpoledne posedávat různě po zahradě. Asi ho rodiče nenašli, nebo nepostrádali. Je možné, že poštolka rodiče zlikvidovala.

Narcisky Bridal Crown

27. března 2016 v 12:59 | pihovatá vopice |  FOTOALBUM
Dneska je zase po dlouhé době od samého rána sluníčko, vyběhla jsem s foťákem, abych si vyfotila nové narcisky, které jsem nedávno dostala. Narcisek je tolik druhů a tyhle Bridal Crown jsem zatím neznala. Jsou zvláštní, to ano, ale....

Narcissus 'Bridal Crown' - Narcis

..... ty obyčejné, prapůvodní, které znám z dětství jsou podle mne nejkrásnější a nejvoňavější. To však neznamená, že z těchhle darovaných nemám radost a že se mi nelíbí.

A protože jsem po obědě pracovala letos poprvé na zahradě, všechno co jsem objevila jsem si hned vyfotila. Není toho k vidění zatím moc, spousta kytiček teprve raší a tak si počkám a postupně do rubriky budu vkládat další snímky.

krokus - Crocus species


sasanka zahradní bílá

Kvetou ještě sasanky vábné modré, ale snímek se mi nezdařil, barva neodpovídá skutečnosti, tak se pokusím zítra. Mám v plánu hrabat i trávník a možná objevím i jiné květinky

Originální velikonoční výzdoba okna

26. března 2016 v 17:01 | pihovatá vopice |  DENÍČEK
Protože jsem dneska fakt hodně hřešila, tedy jen co se týče jídla, tak jsme po obědě vyrazili na delší procházku.

Původně se mi ani nechtělo, lenora mě chytí vždycky, když se přejím, ale manžel nedal jinak a tak jsem s nimi šla.

Ještě mezi brankou se zeptal, jestli jsem si vzala krokoměr, protože na něj stále zapomínám. Musela jsem se pro něj vracet. Teď jsem ráda, že jsme šli, procházka to byla fakt nádherná i sluníčko se ukázalo.

Vyfotila jsem si cestou starý nádherný dům, je asi opuštěný, protože je v dezolátním stavu. Okna jsou vytlučená, rozpadlý plot, ale mně se ten dům moc líbil. Proto si ho příště vložím do rubriky Fotoalbum.

No a šli jsme i kolem nádherného moderního domu. Líbila se mi originální výzdoba okna - celá rodinka zajíčků.
Táta, děti a pravděpodobně těhotná maminka, protože paní zajíčková měla v bílé zástěře velké bříško, jak už to tak zaječí maminky, a nejen zaječí, ale všechny nastávající maminky mívají.
Vytáhla jsem tedy foťák a skrz plot rychle cvakla aspoň jeden snímek, abych měla památku.

Ještě jsme viděli koníky, ovečky a rozkvetlé kočičky. Jenže ani dneska nebyly vidět žádné včely, což je na pováženou.
Doufám, že všechny včelky v našem okolí nevymřely.

Tak jsem ráda, že jsem doma, nachodila jsem 8 000 kroků a ještě mám v plánu rotoped, i tak mi je jasné, že opět přiberu, jako každoročně..